Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Kupa Özel / Statlar
geri
ileri

Loftus Versfeld Stadium
Tshwane / Pretoria

50.000 kapasiteli

Loftus Versfeld Stadyumu Tshwane/ Pretoria'da konumlanan Güney Afrika'nın en eski statlarından bir tanesi. Loftus Versfeld Stadı 1903 yılından beri önemli ve büyük spor olayları için kullanılırken, 1923 yılında Pretoria şehri konseyi tarafından sadece 2000 taraftarın izleyebileceği ilk beton yapıt olarak yaptırıldı.

1948 yılından beri bir çok yenilik geçiren stadyum, günümüzde futbol ve rugby sporları için kullanılıyor. Ayrıca rugby'de Loftus Versfeld takımı Blue Bulls isimli takımın sahası olarak geçiyor. Loftus Versfeld Stadı Tshwane/Pretoria kabinde bulunurken, stadın kapasite 50.000 kişilik.

Loftus Versfeld Stadyumu 1995 Dünya Rugby Şampiyonası ve 1996 Afrika Uluslar Kupası'nın da aralarında bulunduğu bir çok önemli karşılaşmaya ev sahipliği yapmış olurken, şu anda Mamelodi Sundowns ve SuperSport United takımları tarafından kendi sahaları olarak kullanılıyor.

Güney Afrika'nın ilk ulusal takımı Bafana Bafana, Avrupa'daki ilk zaferini 1999 yılında bu statta İsveç'i 1-0 yenerek elde etti.
Anket
Sizce İspanya'nın Dünya Kupası'nı kazanmasında en büyük pay kime aitti?
Del Bosque

David Villa

Iniesta

Puyol

Oy Ver
 
Sonuçlar

 Saat
 Kanal
 Program