Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Kupa Özel / Statlar
geri
ileri

Ellis Park Stadı
Johannesburg

62.000 kapasiteli

Ellis Park Stadı, Johannesburg'un merkezine inşa edilmiş ve Brezilya ile Amerika Birleşik Devletleri arasında oynanan 2009 FIFA Konfederasyon Kupası finali de dahil bir çok önemli spor olayına ev sahipliği etmiştir. Stadın kapasitesi 2009 yılındaki Konfederasyon Kupası Finali'nden önce önemli derece artırıldı ve 62.000 kişiye çıkartıldı. Stat daha önce 57.000 kişilik kapasiteye sahipti.

İlk olarak 1928 yılında Rugby Birliği Stadı olarak inşa edilen stat, daha sonra yıkılarak 1982 yılında tekrar sadece rugby için yeniden inşa edildi ve daha sonra o tarihte stada JD Ellis ismi verildi.

Ellis Park Stadı 1995 Rugby Dünya Şampiyonası'nda Güney Afrika Rugby takımının Yeni Zelanda'yı yenerek kupayı kaldırmasından dolayı taraftarların kalbinde her zaman ayrı bir yer edinmekte. Çünkü bu olay Güney Afrikalı insanları kutlama için bir araya getiren bir zaman oldu.

Ellis Park, VIP alanları, özürlü taraftarlar için ulaşım imkanları, görüntü ve ses teknoloji ile taraftarları maçtan haberdar etme gibi özellikleri ile maça giden kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak bir stadyum.
Anket
Sizce İspanya'nın Dünya Kupası'nı kazanmasında en büyük pay kime aitti?
Del Bosque

David Villa

Iniesta

Puyol

Oy Ver
 
Sonuçlar

 Saat
 Kanal
 Program