Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Kupa Özel / Statlar
geri
ileri

Durban Stadı
Durban

70.000 kapasiteli

Durban kentinde yeni inşa edilen Moses Mabhida Stadı, 2010 FIFA Dünya Kupası'ndaki yarı final karşılaşmalarından bir tanesine ev sahipliği yapacak. Güney Afrika mimari görünümü için iyi bir örnek teşkil eden stat, dizaynındaki ilham kaynağını Güney Afrika'nın bayrağından aldı.

70.000 kişilik kapasitesi bulunan stadyum çok amaçlı olarak kullanılıyor. Aynı zamanda amfi tiyatro olarak da kullanılan stadyum, geniş bir açıklıkta, stat zemininden 106 metre yükseklikte bulunuyor. Özel yapısı nedeni ile seyirciler için olağanüstü bir bakış açısına sahip olan stadyumda taraftarlar stat içinden şehri ve şehrin kıyı kesimlerini izleyebilecek açıya sahip. Stadın çatısı 95 milimetre çapındaki çelik halatlar ile tutturulmuş durumda. Stattaki her koltuk ferah ve konforlu, seyircilere gayet temiz bir görüş açısı sağlıyor.

Dünya klasında olan ve çok fonksiyonlu olan Moses Mabhida Stadı, Kings Park Sporting Precinct'in kalbine monte edilmiş durumda.

Moses Mabhida Stadı başka spor dallarına da ev sahipliği yapıyor. Stat restoran, yayalar için yürüme yolu, çocuklar için oyun alanı, alışveriş gibi olanaklara da sahip.
Anket
Sizce İspanya'nın Dünya Kupası'nı kazanmasında en büyük pay kime aitti?
Del Bosque

David Villa

Iniesta

Puyol

Oy Ver
 
Sonuçlar

 Saat
 Kanal
 Program