Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"Ofsayt zannettim" 

"Gol olacağını biliyordum"

14.07.2010 03:40
İspanyol futbolcu Andres Iniesta Hollanda'ya karşı kaydettiği golde topa vurduğu anda topun ağlarla buluşacağını bildiğini söyledi.


0(Reuters) İspanyol oyuncu Andres Iniesta dünya kupası finalinde Hollanda'ya karşı kaydettiği golde, top ile buluştuğu sırada ofsaytta olduğunu zannettiğini söyledi.

Tecrübeli oyuncu yaptığı açıklamada, "Sadece Cesc Fabregas'tan gelecek pası bekliyordum ve oda bana pası mükemmel attı. Fabregas çok çabuktu ve o anda bende yalnızdım ve kendimi ofsaytta zannettim ama topu iyi kontrol ettim ve topa vurduğumda onun ağlarla buluşacağını biliyordum" ifadelerini kullandı.

Attığı gol ile İspanya'nın tarihindeki ilk dünya kupasını kazanmasında büyük rol oynayan Iniesta, golden sonra kendisini nasıl hissettiği sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

"Bunu açıklaması zor. Sadece kendimi çok mutlu hissettiğimi söyleyebilirim. Çok mutlu. Oyunumu oynamak ve işimi yapmak ve böylesine önemli bir gol kaydetmek. Milyonlarca insanı mutlu etmek pahabiçilmez bir şey. Bizi takip eden birçok insanı mutlu etmek değeri olmayan bir şey."

Barcelona'da geçirdiği zorlu ve sakatlıklarla dolu bir sezonun ardından Güney Afrika'ya gelen Iniesta, bu konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:

"Çok zor bir sezondu ama da sonra dünya kupası geldi ve büyük bir hırs ve istekle buraya katıldım. 1-0'lık İsviçre mağlubiyeti ile başlamamıza rağmen Her şeyin iyi gitmesini umut ediyordum. Daha sonra takımımız geri döndü ve her şey bildiğimiz gibi sona erdi."Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%33.3
%0.0
%66.7

demir81 (16.07.2010 18:31)

ispanyanın orta sahası iki xavi ve iniesta oldu sürece bu takımı yenmek cok zor her macın ve kupanın favorileri ...
demir81 (16.07.2010 18:30)

yorum yapanlar ispan.ve yunanistanı nasil karsılastırıyosunuz anlamıyorum ya mac seyretmiyosunuz yada anlamıyonuz 1-0 kazanıcak tabi orta sahayı gecme...
Gfb_muhammed (15.07.2010 16:00)

cvp: oCC_9o
yavaşşşşşşşş:D...
 Saat
 Kanal
 Program