Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
İspanya zaferi kutluyor 

Zafer kutlamaları

13.07.2010 01:26
Tarihinde ilk defa Dünya Kupası'nı kazanan İspanya Milli Takımı, bu zafer doyasıya kutluyor.


0(AA) Tarihinde ilk defa Dünya Kupası'nı kazanan İspanya Milli Takımı, kupayı ülkesinde yüzbinlerle birlikte kutladı.
     
İspanyol futbolcular ve teknik heyet, "Şampiyonlar" yazılı üstü açık otobüsle Madrid sokaklarında yaklaşık 4 saat süren bir tur yaptı. Takım kaptanı İker Casillas, elindeki Dünya Kupası'nı göstererek, İspanyollar ile tarihi zaferi kutlarken, diğer futbolcular da dans edip, şarkılar söyleyerek eğlendi.
    
Trafiğe kapatılan şehir merkezindeki caddeler, sarı kırmızılı elbiseli, İspanyol bayraklı yüzbinlerce İspanyol tarafından adeta işgal edildi, herkes hep bir ağızdan "Şampiyon" diye futbolculara tezahüratta bulundu. Madrid'de hava sıcaklığının yüksek olmasından dolayı balkonlarda bulunanlar, kovalarla aşağıya su atarak, sıcaktan bunalan ve saatlerdir bekleyenleri biraz olsun serinletmeye çalıştı.
    
Bu arada, İspanya Milli Takımı, kutlamaların sona ereceği, özel olarak hazırlanan alana geldiğinde, çok büyük bir kalabalığın kendisini beklediğini gördü. Madrid Belediyesi, kutlamaları canlı veren televizyonlar aracılığıyla "Yer yok kutlamalara artık gelmeyin, evinizde televizyondan izleyin" diye anonslar yaptı.
    
Futbolcular ve meydanda toplanan yüzbinlerce İspanyolun kupa kutlamaları, geç saate kadar devam edecek.
 


Haber Galerisi


Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program