Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"Finali kaçırdığımız için üzgünüz" 

11.07.2010 14:34
Alman Milli Takımı'nın Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, Dünya Kupası'nda finali kaçırmış olmaktan dolayı hala büyük üzüntü duyduğunu söyledi.


0(AA) "Bild am Sonntag" gazetesinin haberine göre Mesut, İspanya yenilgisini düşündükçe kendisini daha boş hissettiğini belirterek, "Büyük bir şey kaçırdığımız duygusu daha da artıyor" şeklinde konuştu.

Üçüncülük maçının kendisi için bir teselli olup olmadığı şeklindeki bir soruya karşılık da Mesut, "Finali daha çok isterdim. Tecrübeler de gösteriyor ki, en iyi oyuncu her zaman final maçına katılanlar arasından seçiliyor" dedi.

Barcelona, Manchester United ve Arsenal gibi takımların Mesut ile ilgilendiğinin hatırlatıldığı haberde, Mesut'un ise Werder Bremen ile 2011 yılına kadar sözleşmesi bulunduğunu hatırlatarak, şimdilik sadece bu sözleşmenin şartlarını yerine getirmeyi düşündüğünü söylediği belirtildi.

Mesut, "Werder sözleşmemi yerine getirmemi istiyor, ben de getireceğim. Her zaman, sözleşmemin gerekliliklerini memnuniyet ile yerine getirdiğimi söyledim. Bu benim için doğal bir şey" diye konuştu.

Geçen yaz döneminde yeni bir kulübe geçme imkanı doğduğunu, iyi bir teklife rağmen bunu kabul etmediğini hatırlatan Mesut, "Her şey para değil" dedi.

Mesut, takımda kalma konusunda sezonun ortalarında Werder Bremen ile bir kez daha konuşabileceğini, ancak bunu şimdiden düşünmek istemediğini söyledi.

Alman Milli Takım oyuncusu Bastian Schweinsteiger de gazetede yayınlanan röportajında, İspanya'ya karşı yenilmelerine rağmen turnuvada çok iyi oynadıklarını belirterek, hedeflerinin 2012 Avrupa şampiyonluğu olduğunu ifade etti.

Schweinsteiger ayrıca, sakat olduğu için şampiyonaya katılamayan Michael Ballack'ın takıma dönmesi durumunda, Philipp Lahm'ın yerine yeniden takım kaptanı olacağını kaydetti.

Lahm ise çarşamba günü evleneceği için artık futbol konusunda hiç bir şey duymak istemediğini söyledi.

"Welt am Sonntag" gazetesi, "Biz Alman takımıyız" başlığıyla birinci sayfadan verdiği haberde, Alman Milli Takımı'nın "küçük finali" kazanarak taraftarlarını teselli ettiğini, İspanya yenilgisine rağmen Alman taraftarların dünya üçüncülüğüne sevindiğini yazdı. Gazetede maç ile ilgili haber de "Küçük finalde büyük veda" başlığıyla verildi.

"Berliner Morgenpost" gazetesi de milli takım oyuncularını değerlendirdiği bir haberde Mesut hakkında, çok iyi paslar verdiğini belirterek, "Kim bu çocuğa artık gol atmasını öğretecek. Bir kez daha çok iyi fırsatlar kaçırdı" şeklinde görüşe yer verdi. Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program