Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"Almanya gibi korkmayacağız" 

09.07.2010 16:29
Dünya Kupası Finali'nde İspanya ile karşılaşacak olan Hollanda'da hücum oyuncusu Dirk Kuyt iddialı açıklamalar yaptı.


0(AA) Dünya Kupası'nda finalde İspanya ile karşılaşacak Hollanda'nın forvet oyuncusu Dirk Kuyt, ''İspanya'dan Almanya gibi korkmayacağız'' dedi.

Kuyt, The Guardian'a yaptığı açıklamada, 11 Temmuz Pazar günü İspanya ile yapılacak final maçı için kendilerine güvendiklerini belirterek, yarı finalde Avrupa şampiyonu İspanya ile karşılaşan Almanya gibi korkak bir oyun sergilemeyeceklerini ifade etti.

İspanyollar'dan korkmadıklarını vurgulayan Kuyt, ''Almanlar'ın İspanyollar'dan korktuklarını görebilirsiniz. Hücuma dayalı bir oyun oynamadılar. Biz hücum yapacağız. Almanlar gibi oynarsanız, kesinlikle kaybedersiniz. Korkak oyuncularımız yok, büyük rakipler karşısında kendini küçümseyen oyuncularımız yok. Saygı var, korku yok'' ifadelerini kullandı.

Kuyt, ''Hollanda futbolu her zaman güçlüdür. Oynadığımız her maçta kalitemiz olduğunu gösterdik. Ancak bu turnuvada kaliteden de ötesine sahip olduğumuzu gösterdik. Bizim inancımız da var. Karşımızdaki her rakibi yeneceğimize dair inancımız var. Bunu yapabilecek sabrımız var'' dedi.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program