Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"İspanya dünyanın en iyi takımı" 

08.07.2010 16:13
Dünya Kupası yarı final maçında İspanya'ya 1-0 yenilen Almanya'da yardımcı antrenör Hansi Flick İspanya'nın dünyanın en iyi takımı olduğunu söyledi.


0(Reuters) Dünya Kupası yarı final maçında İspanya'ya 1-0 yenilerek final oynama şansını kaçıran Almanya'da yardımcı antrenör Hansi Flick bu mağlubiyetten ders çıkarmaları gerektiğini söyledi.

Flick, "Bu maçtan ders çıkarmalıyız. İyi yoldayız ama henüz eksiklerimiz var. İspanya hatalarımızdan iyi yararlandı. Fakat şunu kabul etmek gerekir ki İspanya dünyanın en iyi takımı. Tekniklerini sahaya çok iyi yansıtıyorlar. Diğer maçları da göz önüne alırsak İspanya'nın ne iyi bir oyun anlayışına sahip olduğunu görüyoruz, bunu söylemekte yanlış bir şey yok. Bütün dünya bunu kabul ediyor. Bizim takımımız çok sağlam ve iyi organize olan bir ekip ama karşılaştığınız takım İspanya ise durumlar değişiyor" dedi.

Flick, "Takımımızın büyük bir potansiyeli var. Gerçekten yürekleri ile mücadele ettiklerinden dolayı ve profesyonel zihniyetlerinden ötürü takımımızı alkışlıyorum. Kendileri turnuvada hayranlık uyandırdı." diyerek sözlerini tamamladı.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program