Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"İkinci gol ofsayttı" 

07.07.2010 11:22
Dünya Kupası yarı finalinde Hollanda'ya 3-2 yenilen Uruguay'ın Teknik Direktörü Oscar Tabarez, yenilgiyi kabullendiğini ve bahane aramadığını, ancak Hollanda'nın Sneijder'in ayağından gelen ikinci golünde ofsayt olduğunu söyledi.


0(AA) Tabarez, maçtan sonraki basın toplantısında, oyuncularıyla gurur duyduğunu, kaybetmek istemediklerini ve üzgün olduklarını belirterek, ''Takım yarı finali hak etti'' dedi.

Yenilgiyi kabullendiğini ifade eden Tabarez, hakemle ilgili olarak, ''Hollanda'nın ikinci golünde ofsayt vardı. Gol kötü bir anda geldi, ancak bahane aramıyorum'' diye konuştu.

Kupada ilk 4'e girmenin başarı olduğunu belirten Tabarez, 3'üncülük maçının kendilerin için önem arz ettiğini kaydetti.

Tabarez, ''Önce Hollandalılar mükemmel bir gol attı, ancak 2. golleri maçın kaderini belirledi ve bu golde ofsayt vardı. Maç farklı bir skorla bitebilirdi. Hollanda hücum gücü yüksek bir takım. Maxi Pereira, bizi maçı uzatmalara götüreceğimize inandırdı'' dedi.

Oscar Tabarez, ''Forlan'ı son 5 dakikada neden oyundan aldınız'' sorusuna da ''Forlan sakattı. 3-1 yenikken nedensiz bir şekilde onu oyundan alacak kadar deli değilim. Maçtan önce bana ağrısı olduğunu söyledi. Çok ciddi bir sorunu yoktu, yine de tam hazır değildi'' diye konuştu.

Tabarez, basın toplantısının bitiminde, Güney Amerikalı gazetecilerce alkışlandı.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program