Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Tabarez köpürdü 

05.07.2010 22:36
2010 Dünya Kupası'nda yarı finale çıkarak tüm otoriteleri şaşırtan Uruguay'da teknik direktör Oscar Tabarez sert konuştu.


0(Reuters) 2010 Dünya Kupası'nda yarı finale çıkarak tüm otoriteleri şaşırtan Uruguay'da teknik direktör Oscar Tabarez sert konuştu.

Çeyrek finaldeki Gana maçında Luis Suarez'in kırmızı kart gördüğü poziyon sonrası Uruguay'ın yarı finale kalmayı hak etmediğini iddia edenlere tepki gösteren tecrübeli teknik adam, düzenlediği basın toplantısı esnasında kendisine bu konuda soru soran bir gazeteciye "Bu sorunuz küçük düşürücü" diyerek karşılık verdi.

Dünya Kupası'nda geldikleri noktadan ötürü kendileriyle gurur duyduklarını ifade eden başarılı teknik adam, sadece alınan sonuçlardan ötürü değil, karşılaştıkları zorluklara karşı koyuş biçimi ve sergiledikleri davranıştan ötürü de gururlu olduklarını söyledi.

Uruguay'ın turnuva boyunca oynadığı ikiden fazla maçta sarı kart dahi görmediğinin altını çizen Tabarez, bu yüzden kimsenin çıkıp kendilerine olumsuz laf söyleyemeyeceğini ifade etti.

Suarez'in Gana maçındaki kırmızı kart pozisyonuna değinen Uruguaylı teknik adam, o an, her maçta olabilecek ve daha önce olmuş bir pozisyonun yaşandığını, 1990 Dünya Kupası'nda İspanya karşısında benzer bir durumla karşılaştıklarını ve rakibin o pozisyında kırmızı kart dahi görmediğini belirtti.

Tabarez, asıl bu durumu gereksiz yere skandalmış gibi gösteren bazı gazetecilerin yaptıklarının skandal ve yüz karası bir davranış olduğunu söyledi.

Oscar Tabarez son olarak, Hollandalı yıldız Arjen Robben'in maç içinde zaman zaman yaptığı abartılı hareketlere değindi ve onun bu hareketlerini yorumlaması gereken kişinin hakem olduğunu ve onun niyetini görüp gerekli kararı vermesi gerektiğini ifade etti.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program