Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"Elano vasat" 

05.07.2010 08:33
Kurt hoca Carlos Alberto Parreira Türk Milli Takımı'ndan Elano'ya kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.


0(Sabah) 1994'te Amerika'da düzenlenen Dünya  Kupası'nda Brezilya'yı Dünya Şampiyonu yapan bir sezon sonra Fenerbahçe'nin başına geçip 1995-1996 sezonunda takımı şampiyonluğa taşıyan Carlos Alberto Parreira, Sabah'a önemli açıklamalar yaptı.

İşte Brezilyalı'nın anlattıkları... Parreira'ya öncelikle Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Elano hakkında fikirleri soruldu. Çok iyi tanıdığını belirttiği Elano için Parreira, "Karakteri için bir şey diyemem ama futbolu vasat. Ferdi olarak fazla bir şey bekleyemezsiniz. Brezilya takımının içinde taktiksel bir oyuncu. Ancak başka takımda başarılı olabileceğini zannetmiyorum" yorumunu yaptı.

TÜRKİYE DE BURADA OLMALIYDI

Türkiye'nin 2010'da olmaması hakkında fikrini sorduğumuz Parreira, "Burada olmanızı isterdim. 2008 Avrupa Şampiyonası'nda çok başarılı oldunuz. Türk milli takımı çok heyecanlı ve taraftarı da muhteşem. Burada olsaydınız çok iyi olacaktı. 2014'te Brezilya'daki Dünya Kupası'nda Türk milli takımını ülkemde ben karşılayacağım" dedi.

Parreira'ya daha önce görev yaptığı Fenerbahçe'nin bu sene şampiyonluğu trajik bir şekilde kaybettiğini hatırlatıyoruz. Parreira, Fenerbahçe'nin son Trabzon maçını televizyondan seyrettiğini belirterek, "Sanki futbolcular aşırı stres içindeydiler, maça iyi konsantre edilememişler. Ama kaçan bir şampiyonluğu teknik direktöre yüklemek doğru olmaz" diye konuştu.

Türkiye'de çok güzel günler geçirdiğini söyleyen Parreira, Fenerbehçe taraftarını da unutamadığını belirtip, "Hiç bu kadar ateşli taraftarı olan bir takım görmemiştim. Türk insanının futbola merakına hayran kalmıştım. Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı herkes benden imza istiyordu. İlgi çok büyüktü, yolda yürüyemiyordum" dedi.

Aradığı ortamı bulumadığı için ayrılmak zorunda kaldığını belirten Parreira, "Uzun süre çalışmak istiyordum ama şartlar Fenerbahçe'yi bırakmamı gerektirdi" değerlendirmesini yaptı.
Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%0.0
%0.0
%100.0

Akanzii (05.07.2010 20:56)

cvp: uA_Saqo1905
o yüzden futbolcularınızın 11 senedir bacakları titriyo karısımızda...youtube videolara bak bütün dünyanın saygısını görürsün bize karsı...respect fro...
uA_Saqo1905 (05.07.2010 15:57)

fenerbahçe seyircisine, ateşli taraftar diyen adamı dinlemek pek de mantıklı değil....
emperyan (05.07.2010 15:44)

doğru söze ne hacet aynen messinin barçada oynadığı uzay futbolu ki barça çok iyi bir takım olduğu için ve afrikada oynamaya çalışıp oynayamadığı futb...
 Saat
 Kanal
 Program