Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
İstifasını mı istedi? 

03.07.2010 21:59
Almanya'ya 4-0 mağlup olan Arjantin teknik direktörü Diego Armando Maradona maçın ardındından açıklamalarda bulundu.


0(DHA ve AA) Dünya Kupası çeyrek finalinde Almanya'ya 4-0 yenilerek kupaya veda eden Arjantin Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Diego Maradona, maç için, ''Suratıma yumruk yemiş gibiyim. Bugün hayatımın en acı günü'' ifadesini kullandı.

Maradona, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, kalelerine ortalanan ilk topun gol olduğunu ve bu golün Almanya için maçı kolay hale getirdiğini söyledi.

Skorun sahadaki mücadeleyi yansıtmadığını belirten Maradona, ''Tüm oyuncularıma teşekkür ederim. Hayalimizi gerçekleştiremedik, ancak Arjantin futboluna saygı duyduğumuzu gösterdik. İnsanların sevdiği tarzda oynadık. Benim hem oyuncu hem teknik adam olarak sevdiğim tarzda oynadık. Yarın bu takımdan ayrılırsam, bu oyuncuların bu oyun tarzına devam etmesini isterim'' dedi.

Henüz takımın başında kalıp kalmayacağının belli olmadığını söyleyen Maradona, Arjantinlileri hayal kırıklığına uğrattığı için çok üzgün olduğunu belirtti.

Dünya Kupası'nı gol atamadan kapatan Lionel Messi'nin soyunma odasında ağladığını kaydeden Maradona, ''Messi'nin Arjantin formasının hakkını vermediğini söyleyen aptaldır'' diye konuştu.

Maradona, kariyerinde böyle başka bir an bulunup bulunmadığı sorusuna, ''Bugün, belki futbolu bıraktığım günle kıyaslanabilir. Çünkü üst turlara çıkmak hayalimizdi. Sadece Almanya'yı yeneceğimizi düşünüyorduk. Sonuç ortada, hayal kırıklığı. Kimse 4-0 yenilmeye katlanamaz. Çeyrek finalde elenmek, daha önce de 1982'de oyuncuyken başıma gelmişti. O zaman küçüktüm, şimdi 50 yaşına giriyorum. Bu, hayatımın en acı günü. Suratıma yumruk yemiş gibiyim. Hiçbir şey için enerjim kalmadı'' diye yanıt verdi.

ŞOK İDDİA

Bu arada Diego Armando Maradona'nın, 4-0'lık Almanya yenilgisi sonrası yardımcılarına görevini bırakmak istediğini söylediği iddia edildi.

Arjantin devlet ajansı Telam'ın iddiasına göre, Maradona soyunma odasında aralarında eski Boca Juniors'lu yıldız Alajendro Mancuso'nun da olduğu yardımcılarına, Arjantin Milli Takım Teknik Diröktörlüğü görevinden istifa etmek istediğini söyledi. Maradona, maç sonrası yaptığı açıklamada, ailesi ve futbolcularıyla konuşup karar vereceğini söylemişti, ama Arjantin Futbol Federasyonu AFA'ya yakın kaynaklar, AFA Başkanı Julio Grondana'nın efsane yıldızın istifasını beklediğini söylüyor.

AFA'nın resmi olarak Maradona'ya destek vermesine rağmen, özellikle Grondona'nın hiç sevmediği, Maradona'nın yardımcısı olmasını engellediği Oscar Ruggieri'nin, Arjantin kampına girerek oyuncularla konuşmasının yanında bazı oyuncuların ve Maradona'nın bir yardımcısının davranışlarının AFA'yı yani Grondona'yı rahatsız ettiği, üzerine bir de Almanya yenilgisi eklenince Maradona'nın istifasının kaçınılmaz olduğu iddia ediliyor.Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%0.0
%9.1
%90.9

catake (04.07.2010 14:19)

Takımın oyun tarzı varmı ki? Senden sonrakiler neyi devam ettirecek anlayamadım....
Poyraz_Berlin (04.07.2010 13:26)

Yaktin gül gibi Bomba Takimi Maradona. Cambiasso-Zanetti yok. sag bekteki Otamendi 35lik Zanettinin yanina bile gecemez. Agüero ve Milito varken basit...
Sadixx (04.07.2010 12:08)

cvp: pckolik13
jose mourinho bileolsa almanya bu oyunlarla gene 4 5 salalrdı merak etme ....
 Saat
 Kanal
 Program