Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"Almanya'nın İngiltere galibiyetini büyütmeyin" 

"İngiltere Almanya'nın işini kolaylaştırdı"

03.07.2010 02:57
Arjantin Teknik Direktörü Diego Armando Maradona Almanya'nın İngiltere'yi 4-1 mağlup ettiği karşılaşmada İngiltere'nin Almanya için imkanları kolaylaştırdığını söyledi.


0(Reuters) Arjantin Teknik Direktörü Diego Armando Maradona çeyrek finalde Almanya ile oynayacakları karşılaşma öncesi Alman oyuncuları hakemlerin üzerinde baskı oluşturmasından dolayı eleştirdi ve turnuvadaki hakem kararlarını eleştirdi.

Cumartesi günü Cape Town'da Almanya ile karşı karşıya gelecek olurken, Maradona İspanya - Portekiz karşılaşmasını yöneten ve aynı zamanda Arjantinli olan hakem Hector Baldassi'yi eleştirdi.

Maradona yaptığı açıklamada, "Baldassi Portekiz'in İspanya ceza sahasına girmesine izin vermedi. Bence her %50'lik karar İspanya'nın lehine verildi. Çok berbat bir maç yönetimiydi "

Maradona Baldassi'yi iyi tanıdığını, sık konuştuklarını ve resmiyetine saygı duyduğunu söyledi ve şu sözleri ekledi: "David Villa'nın golü ofsayttı. dünya kupası kadar büyük bir ofsayttı. Baldassi çok zavallıydı ve Hugo Almeida'nın çıkartılışı uygun bir karar değildi."

Turnuvada Arjantin ve Almanya lehine ise iki tane tartışmalı karar verildi. Arjantin'in Meksika'yı 3-1 mağlup ettiği karşılaşmada Tevez'in attığı gol ofsayt olurken, Almanya'nın İngiltere'yi 4-1 mağlup ettiği karşılaşmada da Frank Lampard'ın şutu çizgiyi geçmesine rağmen gol olarak değerlendirilmedi.

Maradona İngiltere'nin Almanya'yı rahat oynattığını ve ani ataklar yapmasına izin verdiğini söyleyerek açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Almanya'nın İngiltere'yi 4-1 mağlup etmesini kafamızda büyütmeyelim. İngiltere Almanya'nın işini kolaylaştırdı. İngiltere'nin golü 1996 finalinde yan hakemin İngiltere'ye Almanya karşısında verdiği gol kadar temizdi. Eğer bunları göremiyorlarsa neden buradalar? Bu tur şeyler gol çizgisi teknolojisi getirilene kadar futbolda olacak."Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%33.3
%0.0
%66.7

funfunfun (03.07.2010 19:18)

pEKİ 4-0 LIK arjantin maçını büyütelimn mi ?...
batuhandemirel (03.07.2010 19:07)

siz de 4 yediniz nolucak şimdi?...
oCC_9o (03.07.2010 11:59)

bu akşam balonu patlayacak ukala maradona'nın, bu gece de arjantin galibiyetini büyütmez almanlar rahat ol sen, bağlamış belini messi'ye, o olmazsa ma...
 Saat
 Kanal
 Program