Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"Üzerimizde baskı yok" 

"Sahaya nasıl çıkacağımızı biliyoruz"

02.07.2010 00:52
Ganalı forvet oyuncusu Asamoah Gyan, Uruguay karşılaşması öncesi üzerlerinde herhangi bir baskının olmadığını söyledi.


0(Reuters) Ganalı forvet oyuncusu Asamoah Gyan, cuma günü dünya kupası çeyrek final maçında yapacakları Uruguay karşılaşmasının Afrika'nın dünya kupasına katılımı konusunda yeni bir kriter yaratmak açısından Gana için ana bir motivasyon kaynağı olduğunu söyledi.

Asamoah Gyan yaptığı açıklamada, "Bana göre bu bir tarih olacak. Daha önce dünya kupasında çeyrek finale çıkmış 3 tane Afrika takımı var ve bu bizim için daha önce gerçekleştirilmemiş bir şeyi yapmak için fırsat. Bütün Afrika'nın desteğinin arkamızda olduğundan hiçbir şüphemiz yok ve bu yüzden bu bütün Afrika için büyük bir fırsat" ifadelerini kullandı.

Takıma karşı olan beklentilerin kendileri üzerinde bir tereddüt yaratmadığını söyleyen Asamoah, "Üzerimizde bir baskı yok. Kendimizi nasıl hazırlayacağımızı biliyoruz. Sahaya nasıl çıkacağımızı biliyoruz" şeklinde konuştu.

Takımın teknik direktörü Milovan Rajevac, ise sakat oyuncuların test sonuçlarından sonra Johannesburg'taki Soccer City Stadı'nda oynanacak karşılaşmanın başlama vuruşundan önce nasıl bir 11 ile çıkacağını belirleyecek. Rajevac yaptığı açıklamada, "4 veya 5 tane sakat oyuncumuz var ve onların hazır hale gelmesi sağlık ekibimizin çabalarına bağlı. Oynatabileceğimiz oyuncular kim göreceğiz. Bu sağlık ekibimizin kararına bağlı" ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri galibiyetinde golü kaydeden Kevin-Prince Boateng ve defans oyuncusu Hans Sarpei'nin oynama ihtimalleri düşük olurken, Dede Ayew ve Jonathan Mensah sarı kart cezalısı oldukları için bu karşılaşmada forma giyemeyecekler.

Teknik Direktör Milovan Rajevac ise sözlerini şu şekilde sonlandırdı: "Sonuç bize bağlı. Nasıl başlayacağımız çok önemli ve Uruguay karşısında başlangıçtan itibaren üstünlük kurmaya çalışacağız."Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program