Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Parreira dönemi bitiyor! 

01.07.2010 18:06
Güney Afrika Milli Takımı'nın aldığı başarısız sonuçların ardından kan değişikliğine gidiliyor. Parreira'nın görevini yaptığı Güney Afrika'nın başına geçecek isim ise kesinleşmiş gibi...


0(Reuters) 2010 Dünya Kupası'nda ev sahibi olmasına karşın gruptan çıkmayı başaramayan Güney Afrika'da Carlos Alberto Parreira dönemi sona eriyor.

Güney AFrika Futbol Federasyonu Başkanı Kirsten Nematandani'nin yaptığı açıklamada kupada yaşanan başarısızlığın ardından takımda kan değişikliği yapılması gerektiğini bunun için de Brezilyalı teknik adam Carlos Alberto Parreira'nın ile yolların ayrılacağını belirtti.

Kirsten Nematandani yaptığı açıklamada Güney Afrika futbolu için en doğru olacak kararı vereceklerini ve bunun için de şu an Parreira'nın yardımcılığını yapan Pitso Mosimane'ye takımın tek sorumlusu olması için teklif götürüldüğünü belirtti.

Güney Afrika Milli Takımı'nın teknik direktörülüğü için tek aday olan Mosimane'nin turnuvanın bitimininin ardından takımın başına geçeceği tahmin ediliyor.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program