Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Mecliste sorgu! 

30.06.2010 12:51
Fransa'da 2010 Dünya Kupası'nda yaşanan büyük fiyaskoya meclis el atıyor.


0(Reuters) Fransa karışıyor! FIFA resmen uyardı! Fransa ile yolları ayrılan teknik adam Raymond Domenech ve önceki gün istifa eden Fransa Futbol Federasyonu Jean-Pierre Escalettes Fransa meclisinde Çarşamba günü düzenlenecek kapalı bir oturumda sorgulanacaklar ve rezaletin perde arkasını açıklayacaklar.

Daha önce açık bir oturumda yapılması plananan sorgunun Federasyonun isteği ile kapalı bir oturuma dönüştürüldüğü ifade ediliyor.

FIFA başkanı Sepp Blatter ise bu gelişme öncesinde Fransız yetkilileri futbolun içine siyaseti sokmamaları için ciddi bir şekilde uyarmış durumda. Buna karşın olacak siyasi gelişmeler ve meclis görüşmesi sonrasında Fransa'ya ceza gelebileceği ve Fransızların ulusal turnuvalardan men edilebileceği belirtiliyor.

2010 Dünya Kupası'nda Fransa - Meksika maçında Nicolas Anelka'nın hocasına küfür ettiğinin ortaya çıkmasıyla başlayan kabus, Anelka'nın takımdan kovuluşu, oyuncuların Anelka kararını protesto ederek idmanı boykot etmesi, takım kaptanı Patrice Evra ile kondisyoner arasında yaşanan tartışmaların üstüne alınan kötü sonuçların eklenmesiyle büyük bir Fransa fiyaskosun dönüşmüştü.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program