Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Fransa'da başkan gitti! 

28.06.2010 17:09
Fransa'da büyük skandalların ardından istifalar verilmeye başlandı.


0(Reuters) 2010 Dünya Kupası'nda ilk turda elenerek büyük bir hayal kırıklığı yaratan ve takım içi sorunlar ile bütün dünya karşısında kötü duruma düşen Fransa'da Futbol Federasyonu başkanı Jean-Pierre Escalettes görevinden istifa etti.

Baskılara dayanamayan Jean-Pierre Escalettes 2005 yılından beri bu görevi yapıyordu.  Esclattes yaptığı açıklamada "Fransa Futbol Federasyonu'ndaki başkanlık görevimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.

2010 Dünya Kupası'nda Fransa A Grubu'nda 1 puanla son sırada yer alırken, Nicolas Anelka Meksika maçında devre arasında hocası Raymond Domenech'e ağır küfürler ettiği ortaya çıkmış ve Fransız oyuncu kamptan kovulmuştu. Futbolcular bu kararı ise takımın son G.Afrika maçı öncesinde idman yapmayarak boykot etmiş ve bir bildiri yayınlamıştı.

Fransa Spor Bakanı Roselyne Bachelot geçen hafta yaptığı açıklamada, Escalettes'in görevinden istifa etmesinin artık kaçınılmaz bir son olduğunu dile getirmişti. Yapılan tüm eleştirilere rağmen sağduylu açıklamalar yapan ve kesinlikle istifa etmeyeceğini ifade eden Jean-Pierre Escalettes'in Fransa Spor Bakanı'nın açıklamasından sonra bu fikrini değiştirdiği yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Jean-Pierre Escalettes'in Fransa Futbol Federasyonu'ndaki görevi 2012 yılında sona erecekti ve 2010 Dünya Kupası'nda yaşanan skandal yaşanmadan önce  Escalettes'in başkanlık için yeniden aday olacağı gündeme gelmişti.Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%100.0
%0.0
%0.0

gs_sammy_95 (28.06.2010 18:10)

gidecek tabii naaapsın adamcağız :-)))))...
 Saat
 Kanal
 Program