Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
İspanya'ya gözdağı! 

27.06.2010 17:44
Pedro Mendes, Portekiz'in yükselen formunun ve Dünya Kupası'nda son 16'ya kalmasının komşusu İspanya'yı endişelendirdiğini ifade etti.


0(Reuters) Portekiz'in başarılı savunma oyuncusu Pedro Mendes, takımının yükselen formunun ve Dünya Kupası'nda son 16'ya kalmasının komşusu İspanya'yı endişelendirdiğini ifade etti.

Mendes yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Herkes İspanya'yı Brezilya ve Arjantin'le beraber favori olarak görüyor. Portekiz ise bu grubun dışında bırakıyorlar; fakat her şey sahada belli oluyor. Şu an çok iyi bir durumdayız.”

Portekiz, Brezilya ile yaşadığı kötü beraberlikten sonra grubu ikinci sırada tamamladı; ancak ikinci maçında Kuzey Kore'yi 7-0 gibi bir skorla yenmesi dikkatleri çekti.

Portekiz'in “Son 16” turundaki rakibi ise Şili'yi 2-1 yenerek H Grubu'nu ilk sırada tamamlayan İspanya. Bu maç Cape Town da karşılacak.

“Eğer günümüzde olursak ve iyi oynarsak, biz her koşulda turnuvaya devam ederiz” diyen Mendes, Pepe'nin sakatlanmasının ardından beş yıl sonra eski mevkisine dönme şansını elde etti.

Portekiz milli takım patronu Carlos Queiroz'un ise takımın formunun finallerde daha da artacağından hiç şüphesi yok. Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program