Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Gana'da buruk sevinç! 

27.06.2010 12:39
ABD karşısında 5. dakikada takımını 1-0 öne geçiren Kevin-Prince Boateng'in Uruguay karşısında oynaması zor görünüyor.


0(Reuters) Dünya Kupası 2. tur maçında ABD'yi uzatmalarda 2-1 yenerek çeyrek finale çıkan Gana'da ilk golü atan Kevin-Prince Boateng'in sakatlığından ötürü 1 hafta yoğun bir tedavi görmesi gerekiyor.

ABD karşısında sakatlanarak oyuna devam edemeyen Boateng 5. dakikada Gana'yı öne geçiren golü kaydetmişti. Teknik direktör Milovan Rajevac Uruguay ile Soccer City'de oynayacakları çeyrek final karşılaşmasında Almanya doğumlu oyuncunun oynaması için yoğun bir tedavi uygulanması gerektiğini belirtti.

Rajevac, "Boateng esas Almanya maçında sakatlanmıştı. Bir sonraki maçta oynaması zor görünüyor." dedi.

Rajevac takımda bazı oyuncularda küçük sakatlık problemlerinin olduğunu, Dede Ayew'in ise çeyrek final maçında cezalı olduğunu belirtti. Rajevac, "Birkaç gün içinde oyuncularımızın tedavilere nasıl cevap vereceğini göreceğiz. Öncelikli olarak Cuma gününe hazır olmak için çalışacağız. Sağlık ekibimizin çok işi var." dedi.

Sırp doğumlu teknik adam öğrencilerinin ortaya koyduğu performanstan dolayı ise çok mutlu. Teknik adam, "Bu yıl Afrika Ulusal Kupası'nda 8 oyuncumuzdan eksik olmamıza rağmen final oynamayı başardık. Nasıl mücadele edileceğini öğrenmek bizim için en önemli gelişme oldu. Her kazandığımız zafer bizim için çok önemli. Gana dünyanın en iyi 8 takımı arasına girdi. Bu harika bir şey" dedi.

Afrika'nın Dünya Kupası'ndaki tek temsilcisi Gana'da kaptan John Mensah, "Afrika Ulusal Kupası'ndaki finali de göz önüne alırsak, bu sonucun ardından Gana Afrika'nın en iyi takımı diyebiliriz." dedi.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program