Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Uruguay rekor yolunda 

26.06.2010 10:39
Castrol Performans verileri, Uruguay?ın FIFA Dünya Kupalarında tek bir turnuvada gol yememe rekorunu şimdiden egale ettiğini gösteriyor.


0(Castrolfootball.com) Castrol Performans verileri, Uruguay’ın FIFA Dünya Kupalarında tek bir turnuvada gol yememe rekorunu şimdiden egale ettiğini gösteriyor.
 
Oscar Tabarez’in öğrencileri Salı günü Meksika’yı yendiklerinde, 1954’ten beri ilk kez bir Dünya Kupası ilk turunda grup lideri oldular. Daha da etkileyici olan, bu yılki finallerde henüz gol yememeleri... Dünya Kupaları tarihinde üst üste üç maçı golsüz tamamlamayı başaramayan Uruguay kalesi,  yalnızca 1970’de FIFA Dünya Kupası’nda üç maçta gol görmedi. O yıl yarı finallere ulaştılar ancak sonuçta turnuva şampiyonu Brezilya’ya yenildiler.

DURAN TOPLARDAKİ YETENEĞİ GÜNEY KORE’Yİ ÇEYREK FİNALE TAŞIYABİLİR

Castrol Performans verileri, Dünya Kupası tarihinde Güney Kore’nin kaydettiği gollerin yüzde 52’sinin duran top pozisyonlarından geldiğini gösteriyor. Serbest vuruşlar takımın temel hücum gücünü oluşturuyor.

Şimdiye kadar 2010 Dünya Kupası’nda Güney Kore’nin attığı beş golden üçü savunma oyuncusu Lee Jung-Soo'nun değerlendirdiği iki fırsat ve forvet Chu-Young Park’ın doğrudan kaleye attığı bir serbest vuruştan oluşan duran top pozisyonlarından geldi.  Bu yılki finallerde gol yememe geleneklerini sürdürmek istiyorlarsa, sert Uruguay savunmacılarının kendi yarı sahalarında acemice müdahalelerden kaçınmaları gerekecek.

Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%100.0
%0.0
%0.0

daemon (26.06.2010 11:29)

bugün güney kore maçını da alırlar inşallah. özyeğin futbol borsasında tüm puanımla uruguay senetlerinden aldım. ödüle yaklaşıyorum....
 Saat
 Kanal
 Program