Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
İstifa etti! 

Kamerun macerası sona erdi

25.06.2010 00:31
Kamerun Teknik Direktörü Paul Le Guen Hollanda'ya 2-1 yenilip dünya kupasından elenmelerinin ardından görevini bıraktığını açıkladı.


0(Reuters) Kamerun Teknik Direktörü Paul Le Guen takımının dünya kupasından elenmesinin ardından Kamerun Milli Takımı Teknik Direktörlüğünden istifa ettiğini açıkladı.

Fransız teknik adam 2-1 kaybettikleri Hollanda karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, "Kontratım bitiyor ve böyle bir sonuçtan sonra da devam etmeyeceğim açık. Belki bu takımı bir araya getirmeyi başaramadım. Kimseyi sorumlu göstermeyeceğim ve suçlamayacağım. Bu karşılaşmada daha iyi bir sonuç alabileceğimizi bekliyordum" ifadelerini kullandı.

Avustralya'yı çalıştıracağı yönündeki dedikoduları reddeden Guen, "Şuan Kamerun maceramın sonundayım. Bunun bu şekilde olması planlanmıştı. Gecelek hakkında düşüneceğim ve göreceğiz" şeklinde konuştu.

Le Guen 2009 yılının temmuz ayında Kamerun ile 5 aylığına sözleşme imzalamış ve federasyondan takıma tam tecizatlı ekipmanlar getirilmesini talep etmişti. Le Guen sözleşmesinde dünya kupası finallerindeki performanslarına göre sözleşmesine uzatma opsiyonu koymuştu.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program