Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
İşte ABD'nin başarısının sırrı 

"İşin sırrı motivasyon"

25.06.2010 00:19
Amerika Birleşik Devletleri Milli Takım Kaptanı Carlos Bocanegra, başarılarının sırrının motivasyon olduğunu söyledi.


0(Reuters) Dünya Kupası’nın flaş ekiplerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin kaptanı Carlos Bocanegra için takımın motivasyonunu yüksek tutmak çok zor bir iş değil.

ABD için çarşamba günü oynanan Cezayir maçına kadar her şey iyi gidiyordu ve ilk 16 arasına kalma planları yapılırken Bocanegra’dan gelen sakatlık haberi moralleri bozmuştu, bunun sebebi ise kaptanın takımın moralini ayakta tutabilen tek kişi olmasıydı.

Cezayir maçında alınan galibiyetten sonra takım kaptanı Bocanegra, Reuters’e şu açıklamalarda bulundu “Bana aslında bu takımda motivasyon için çok iş düşmüyor çünkü herkes takımın sahaya çıktığında ne kadar hırslı oynadığını görmekte”.

“Normalde tavsiyeye ihtiyaç duyulabilir fakat bu takımda ona da gerek yok, herkes görevini tam olarak bilmekte ve yerine getirmekte” diyen Bocanegra sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Herhangi bir durum karşısında takım moralini, gücünü ve konsantrasyonunu bozmadan oyuna devam edebiliyor, yani takım olarak bunu çok iyi becerebiliyoruz” diye ekledi.

ABD, İngiltere ve Slovenya beraberliklerinin ardından Cezayir’i 90+1. dakikada London Donovan’ın golüyle 1-0 yenmiş ve C Grubu’nu lider tamamlamıştı.

Takımın başarılı orta saha oyuncusu Michael Bradley oyunda “kaybetmek” kavramını hiçbir zaman düşünmediklerini ve galibiyeti bunun getirdiği belirtti.

“Eğer oynuyorsanız mutlaka inancınız olmalıdır ve biz takım olarak hakemden bitiş düdüğünü duyana kadar var gücümüzle mücadele etmeye gayret ediyoruz ve sanıyorum ki takım olarak ta bunu başarmaktayız” ifadelerini kullanan Bradley, sözlerine şunları ekledi:

“Nereden geldiğini bilmiyorum, bu bizim içimize yerleşmiş bir özellik. Sahadan çıkıncaya kadar son nefesimize kadar bir savaşçı gibi mücadele etmekteyiz.”

JOZY ALTIDORE DA HEMFİKİR

“Maç süresince futbolcu için mutlaka zor anlar olacaktır, çünkü son düdük sesini duyana kadar oyuncu kendini göstermek için elinden ne geliyorsa en iyisini yapmaya çalışacaktır.”

“Bu her zaman böyledir, eğer takımınızda bu düşünceye sahip oyuncular bulundurduğunuz sürece işiniz her zaman kolay olacaktır.”

Altidore sözlerine şunları ekledi, “Eğer takımda bir şeyler yolunda gidiyorsa bu başımızda bulunan teknik direktörümüz Bob Bradley ve ekibinin başarıları çalışmaları sonucunda olmaktadır.”

"Teknik ekibin işi de zordur çünkü ilk baştan beri ne yaptılarsa her şey bazıları tarafından kayıta alınmaktadır.”

Altidore’un son sözleri ise şöyle: “Ama şunu kolaylıkla söyleyebiliriz, aramızdaki sıkı sevgi bağ her şeyden önemlidir. Ben Bob’un bunu takımda çok iyi başardığını düşünüyorum. Geçmişe bakıldığında bazı şeyleri yanlış anlaşıldığı düşünülebilir fakat şu an alınan iyi sonuçlar her şeyin ne kadar iyi olduğunu göstermektedir.”Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program