Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Fildişi mucize peşinde 

"9 gol gerçekçi değil"

25.06.2010 00:12
Dünya kupası G Grubunda cuma günü Kuzey Kore ile karşı karşıya gelecek Fildişi Sahili'nin turu geçmesi için 9 gole ve Portekiz'in 1-0 mağlup olmasına ihtiyacı var.


0(Reuters) Dünya kupası G grubunda cuma günü Kuzey Kore ile karşı karşıya gelecek olan Fildişi Sahili'nde teknik direktör Sven-Goran Eriksson ikinci tura çıkmalarına yetecek kadar gole ihtiyaçları olmasına rağmen tamamen atağa dayalı bir oyun oynayamayacaklarını söyledi.

Eriksson düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Kesinlikle atak yapmaya çalışacağız. Kuzey Kore'ya baktığınız zaman varınızla yoğunuzla atak yapamazsınız. Eğer bunu yaparsanız size cezalandırırlar" ifalerini kullandı.

İsveçli teknik adam Drogba'nın tekrar takıma liderlik edeceğini ve aynı zamanda gözlerinin Portekiz - Brezilya karşılaşmada olacağını söylerken, Portekiz ile 0-0 berabere kalmalarının, Brezilya'ya 3-1 mağlup olmalarının ve Portekiz'in Kuzey Kore'yi 7-0 mağlup etmesinin ardından Fildişili oyuncular bu skordan daha fazlasını bulmayı ümit ediyor.

G Grubundan çıkması için bir mucizeye ihtiyacı olan Fildişi Sahili'nin aradaki gol farkını kapatmak için 9 gol kaydetmesi ve Brezilya'nın da Portekiz'i mağlup etmesi gerekiyor. Fildişi Sahili Teknik Direktörü Eriksson ise bundan dolayı takımının üzerinde baskı yaratmayacağını söyledi.

Eriksson yaptığı açıklamada, "Oyuncularınıza gidip sahaya çıkın ve 8 veya 9 tane gol atın diyemezsiniz. Brezilya Portekiz'i 1-0 yenerse ve biz bu kadar gol kaydedersek çıkacağız. Bu gerçekçi değil" şeklinde konuştu.

Eriksson forvet hattında Afrika'da yılın futbolcusu seçilen Didier Drogba ile başlayacağını çünkü Drogba'nın atak bölgesinde son derece nemli olduğunu söylerken, aynı zamanda Asya temsilcisine karşı iyi bir savunma da yapmaları gerektiğinide söyledi.

Eriksson yaptığı değerlendirmede, "Takımda bazı değişiklikler yapacağız. Devrim yapmayacağız çünkü buna ihtiyaç yok. Ama birkaç oyuncuya başlangıçta şans vereceğim" ifadelerini kullandı.

Daha önceden Kuzey Kore'yi ziyaret eden ve Kuzey Kore'nin şimdiki teknik direktörü Kim Jong-hun'a bazı futbol önerilerinde bulunmuştu. Eriksson bu hareketinden cuma günkü karşılaşmadan sonra pişman olabilir. Eriksson bu konu hakkında yaptığı yorumda ise, "Yarın onların rakip olması tuhaf" şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program