Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Lippi: "Suç benim" 

24.06.2010 21:04
Marcello Lippi, İtalya Milli Futbol Takımı'nın 2010 Dünya Kupası'na erken veda etmesinin sorumluluğunu üzerine aldı.


0(DHA) 2006 Dünya Kupası'nda şampiyonluk kupasını kaldıran İtalya Milli Futbol Takımı'nın, 2010 Dünya Kupası'nda Slovakya ile yaptığı maçı 3-2 kaybetmesinin ardından kupaya veda etmesinin üzerine teknik direktör Marcello Lippi ilk açıklamasını yaptı.

Basın toplantısında konuşan Lippi, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İlginç bir savunma yapan Lippi, "Terörle karşı karşıya kaldık" dedi. Lippi, "Bacaklarımızda, kafamızda ve kalbimizde terörle karşı karşıya kaldık. Teknik direktör oyuna gereken hazırlığı yapmamış gibi görünüyor, özellikle psikolojik açıdan. Ben, taraftarlar, federasyon kısaca herkes için çok üzgünüm. Bugün ilk yarıda olanların dışındaki her şeyi bekliyordum. Sorumluluğu tam anlamıyla üzerime alıyorum. Farklı şeyler yapabileceğimizden emindim. Ama yeniden kupayı alabileceğimizden emin olduğumu söyleyemem. Takımdakiler önemli profesyoneller. Ama bu kez doğru karışımı yapamadım. Sonuç benim için de şok oldu" diye konuştu.

Lippi, son günlerde ortaya atılan Dubai'ye gideceği yönündeki haberlere de gönderme yaparak, "Halihazırda teknik direktörlük düşünmediğimi söyledim. Bir kaç ay sonra, soğukkanlılıkla düşünmek istiyorum" dedi.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program