Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
'Lippi suç sende" 

24.06.2010 20:36
Çizme basını, 2010 Dünya Kupası'na veda eden İtalya'yı yerden yere vurdu.


0(AA) İtalya'nın Johannesburg'da Slovakya'ya 3-2 yenilerek 2010 Dünya Kupası'na veda etmesi, Çizme'de hayal kırıklığı yarattı.

Televizyonlar, bir önceki dünya kupasında şampiyon olan İtalya'nın bu kez henüz ilk turda elenmesini ağır bir dille eleştirirken, gazetelerin internet siteleri de hezimeti manşetten verdi.

La Gazzetta dello Sport'un haber portalında yenilgi ''Utançla eve dönüş'' manşetiyle duyurulurken, Corriere dello Sport da ''İtalya bu ne utanç! Elendik ve de gurup sonuncusuyuz'' ifadelerini kullandı. Torino merkezli spor gazetesi Tuttosport ise teknik direktör Marcello Lippi'ye yüklenerek, ''Lippi suç sende'' diye manşet attı.

Tuttosport'un portalı, durumu Güney Afrika'da yaşanan hezimeti, ''İtalya Slovakya karşısında 3-2 nakavt oldu ve dünya kupasından elendi. Memlekette harikalar, sahada dökülüyorlar'' cümleleriyle özetledi.

Günlük haber gazetelerinden Corriere della Sera, ''İtalya'dan dünya kupasına veda'' cümlesini kullanırken, La Repubblica'nın manşetinde ''Asla bu kadar kötü oynamamıştık: Eve dönülüyor'' ifadesine yer verildi.

La Stampa gazetesi ''İtalya battı, eve dönülüyor'' manşetini attı, sağ çizgideki Il Giornale gazetesi de ''Küçük İtalya, dünya kupasından elendi'' demeyi tercih etti.

Yenilgiyle birlikte son maçta turu geçme umuduyla karşılaşmayı ekran başından izleyen İtalyanlar da ülke genelinde derin bir sessizliğe gömüYorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program