Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
ABD'nin 4 yıl önceki Gana kabusu!.. 

24.06.2010 17:34
ABD 4 yıl önce Gana ile oynadıkları maç sonrası çok kötü hisler içindeydi ve şimdi önlerinde bir fırsat var, rakip yine Gana.


0(Reuters) ABD'de kupa 2010'da 2.turda karşılaşacakları Gana maçı öncesinde kendine güveniyor ve 2006 yılında Gana karşısında yaşadıkları kötü hatırayı 2010 yılında coşkuya çevirebilecekleri konusunda büyük umutlar içinde.

Bundan dört yıl önce ABD Almanya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda grupta son maçta Gana'ya kaybederek 2.tur vizesi alamayarak evine dönmüştü ve şimdi 2010 Dünya Kupası'nda C Grubu'nu ilk sırada tamamlayarak 2.turda Gana adeta bir rövanş mücadelesine çıkacak.

Takımın büyük yıldızı Landon Donovan, "Benim için o gün iyi bir gün değildi, kişisel olarak üzgünlük ve hayal kırıklığı ne demek o an bir süre çok iyi anlamştım" diyerek dört yıl öncesinde hissettiklerini belirtti.

"Şimdi önümüzde Gana var ve yenersek Uruguay veya Güney Kore ile eşleşeceğiz. Bizim için büyük bir şans var ve bunu avantaja çevirmeliyiz" diyen Donovan Çarşamba günü Cezayir ile oynanan maçta uzatmalarda kaydettiği gol ile ABD'ye 3 puanı ve son 16 biletini getirmişti.

Takımın teknik patronu Bob Bradley ve Donovan Cezayir karşısında aldıkları galibiyet sayesinde Gana maçında ABD'li oyuncuların geçmiş maçlara oranla çok daha az stres içinde olacağı ve maça rahat çıkacakları görüşünde...
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program