Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Avustralya yeniden yapılanacak! 

24.06.2010 13:20
Dünya Kupası'na averaj farkı nedeni ile veda eden Avustralya'da yeniden yapılanma süreci başlıyor.


0(Reuters) Son iki Dünya Kupası'nda gruptan çıkamamasına rağmen, oynadığı oyun ve gösterdiği mücadele ile saygı duyulan bir ekip olan Avustralya, 2014'te Brezilya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası için yeniden büyük bir yapılanmanın içine girecek.
 
Çarşamba günü Sırbistan'ı 2-1 mağlup etmeyi başaran Avustralya için bu galibiyet turnuvada son 16 takım arasına kalmaları için yeterli olmadı.
 
D Grubu'nda Avustralya, Afrika temsilcisi Gana'ya ikinciliği gol averajı ile kaptırmanın üzüntüsünü yaşıyor.
 
Avustralya'nın en büyük korkusu 2006 yılında Almanya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda grupta yaşadığı hayal kırıklığını bir daha yaşamamaktı.
 
Grubun açılış maçında Almanya karşısında aldıkları 4-0'lık mağlubiyet, gruptan averaj farkı ile çıkamamalarını önemli ölçüde etkileyen faktör oldu.
 
Ayrıca grubun ilk iki maçında gördükleri kırmızı kartlar takımı oldukça olumsuz etkiledi.
 
Takımın en önemli iki oyuncusu Tim Cahill ve Harry Kewell'ın kırmızı kart görerek arkadaşlarını maçın daha ilk bölümünde yalnız bırakması maçlardaki sonuçların şekillenmesinde önemli rol oynadı.
 
2010 Dünya Kupası'nın Avustralya için sona ermesinin ardından takımın teknik direktörü Pim Verbeek ile takımın tecrübeli oyuncusu Scott Chipperfield için yolun sonu geldi.
 
34 yaşındaki tecrübeli oyuncu Scott Chipperfield, çarşamba günkü maçın ardından yaptığı açıklamada, "Bence Avustralya için artık yeniden yapılanma süreci başlamalı. Birkaç tecrübeli oyuncu için milli takım kariyeri artık bitti. Yeni oyuncuların takıma katılması ve yeni bir yapılanmanın başlatılması için tam zamanı." dedi.
 
Avustralya'nın turnuvada kaydettiği gollerin ikisine imza atan 26 yaşındaki genç yıldız Brett Holman takımın bundan sonraki durumunun ne olacağına dair soruya, "Elemeleri geçip Dünya Kupası'na katılmayı sürekli hale getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Eğer bunu başarabilirsek dünyada futbol ile özdeşleşen bir ülke olacağız. Bunu iki kere üst üste başardık. Ama üçüncüyü, dördüncüyü ve beşinciyi de başarmalıyız." şeklinde cevap verdi.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program