Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Teknik adam kim olacak? 

"Çok iyi bir atama"

24.06.2010 03:27
Güney Afrika'da takımın yeni teknik direktörünün kim olacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacak.


0(Reuters) Dünya Kupasında bir üst tura çıkamadan elenen ev sahibi ülke Güney Afrika'nın yeni teknik direktörünün kimliği Çarşamba günü belirleşmeye başladı.

Teknik direktör Carlos Alberto Parreira bir üst gruba çıkamadan ve Fransa ya 2-1 yenilmeden bir önceki gece gazetecilere “çok iyi bir atama” olduğunu kendisine denildiğini söyledi.

Parreira konu ile ilgili çok yakında bir açıklama yapılacağını ifade etti.

Yapılan değişiklikle beraber Parreira yanında uzun zamandır yardımcılığını yapan Pitso Mosimane nin tecrübeli hocanın yerine geçeceği yorumlarını herkes tarafından yapılmaktaydı.

Hatta Parreira bazen 45 yaşındaki teknik yardımcısının meslek için uygun kişi olduğuna değiniyordu.

Mosimane Salı günü yapılan maçtan sonra Reuters’a kendisine Güney Afrika futbol federasyondan resmi hiç bir görüşmesinin yada teklifin yapılmadığını söyledi.

Çarşamba günü, Federasyon yetkilisi Leslie Sedibe son kararı vermeden önce çeşitli görüşmelerin yapılacağını belirtti.

Leslie G.Afrika radyosuna yaptığı açıklamada “Biz ilk önce Dünya Kupası raporlarını incelemek zorundayız, bu incelemeler ise yapılan bütün maçları ve hatta kamplarıda içerecektir” dedi ve “daha sonra yönetim yaptığı istişareden sonra son kararı verecektir.” ifadelerini kullandı.

Güney Afrika FIFA'dan aldığı uzun süreli ırk ayrımı cezasından sonra son 18 yılda 15'in üzerinde farklı teknik adamla çalıştı.

Yapılan teknik direktör değişiklikleri ülkenin bu alanda ayrı bir ün kazanmasına sebep oldu fakat diğer taraftan ise başasızlığın eçetesi hala bulunamamış durumda.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program