Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
F.Bahçelilere müjde!.. 

23.06.2010 19:57
Slovakya teknik direktörü Vladimir Weiss İtalya maçı için belirleyeceği 11'de geçmiş maçlara göre değişiklikler olabileceğini söyledi.


0



(Reuters) Slovakya'nın gazetecilerle turnuva boyunca problem yaşayan teknik direktörü Vladimir Weiss İtalya maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Weiss, "Her şeyimizi ortaya koyacağız. Cesur olmak istiyoruz ama aynı zamanda rasyonel de düşünmemiz gerekiyor rakibimiz bir Dünya Şampiyonu" dedi.

Tüm oyuncularının fiziksel ve mental olarak fit durumda olduğunu da belirten Weiss İtalya karşısında 11'de değişiklikler yapabileceklerini de belirtirken takımın yıldızı Marek Hamsik için "Oynadığı iki maçta hem kendi, hem de benim beklentilerimi karşılayamadı ama yarın İtalya'ya karşı aynı İtalya Ligi'nde yaptığı gibi bir parlama yapabilir. İtalyanları cesaretimizle şaşırtmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

STOCH 11'DE OLACAK İDDİASI

Weiss'in ilk 11'de değişiklik yapacağını açıklanması ise grupta oynanan ilk maçta sakatlığı sebebiyle 11'de yer almayan ve son iki maçta da oyunun son bölümünde maça dahil olan Fenerbahçeli Miroslav Stoch'un ilk 11'de yer alacağı şeklinde yorumlandı.

Stoch'un sakatlığı tamamen geçmiş durumda. Beşiktaşlı Filip Holosko'nun ise son iki maçta olduğu gibi maça yedek kulübesinde başlaması bekleniyor.

Son oynadıkları ve 2-0 kaybettikleri Paraguay maçında kaleyi bulan tek şutu olan Slovakya'da teknik adam Weiss bu basın toplantısında ise medyaya karşı olan tavrını yine ortaya koydu ve yaklaşık 1 dakika sorulara cevap verdikten sonra toplantıyı sona erdirdi. Weiss son üç basın toplantısının ikisinde mikrofonlar önünde 1 dakikadan az bir süre kalarak tepkisini bu hafta yine göstermişti.

Bu konuyla ilgili olarak Weiss ise "Olanlar için üzgünüm, sizlerle şu an olan ilişkimizi için de aynı zamanda" derken kendisinin insanları mutlu etmeye çalıştığını ama medyanın bunun tersini yaparak insanları üzgün bir hale getirdiğini söyledi.

Gazetecilere son kez seslenen Weiss; "Bir utanç, bir felaket olarak görmeyin ve bu tür şeyler yazmayın. Belki biliyorsunuzdur Fransa gibi büyük bir takım evine döndü mesela.."

F Grubu'nda 1 puanla son sırada bulunan ve buna karşın 2.tur şansı devam eden Slovakya'nın İtalya ile Ellis Park'taki kritik mücadelesi 21.30'da başlayacak.




Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program