Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Bir devir kapanıyor! 

23.06.2010 12:04
Yunanistan'a 9 yıl hizmet veren ve Avrupa şampiyonluğu kazandıran Otto Rehhagel dönemi bitiyor.


0(Reuters) Yunanistan'ın Dünya Kupası'na veda etmesi başarılı Alman hoca Otto Rehhagel'in 9 yıllık yönetimine veda etmesini de beraberinde getiriyor.

B Grubu'nda Arjantin ile yaptıkları ve 2-0 kaybettikleri maçın ardından bu yorumu reddetmesine rağmen, 71 yaşında olan hocanın görevi bırakması bekleniyor. Rehhagel yönetimindeki Yunanistan EURO 2004'te Portekiz'de Avrupa Şampiyonu olmuştu.

Maradona'nın öğrencilerine yenilen Yunanistan son 16'ya girme şansını kullanamadı. Gruptan çıkma şansı diğer maça bağlı olan Yunanistan eğer Arjantin'i yense, Güney Kore-Yunanistan maçı 2-2 bittiğinden bir üst tura yükselicekti.

Çoğu zaman eleştirilmesine rağmen Rehhagel son dönemlerin en iyi defansif teknik adamı olarak dikkat çekti. 9 yıl ve 106 maçta Yunanistan'a hizmet veren kurt hoca ülkenin en başarılı hocası konumunda bulunuyor.

ÇOK SEVİLDİ

Yunanistan'ın başında çoğu kişinin yakalayamayacağı başarılara imza atan Rehhagel Giorgos Karagounis, Kostas Katsouranis ve Giourkas Seitaridis gibi oyuncuları da kazanarak, EURO 2004'te şampiyonluğa ulaştı.

Rehhagel; Socratis Papastathopoulos, Vangelis Moras, Nikos Spyropoulos ve Sotiris Ninis gibi genç oyuncuları da kadroya kattı ve Yunanistan'ın geleceğinin temellerini attı.

Defans oyuncusu Papastathopoulos, "Arjantin karşısında en iyisini yapmaya çalıştık ama Arjantin çok iyiydi. Buraya favori olarak gelmedik. Nijerya'yı yendik, avantaj yakaladık ama sonunu getiremedik. Bu Dünya Kupası'nda birçok tecrübe edindik." dedi.

Moras ise, "Bu takımın geleceği çok parlak. Biz sahaya son dakikaya kadar yüreğimizi koyduk. Çabalarından dolayı bütün arkadaşlarımı kutluyorum." dedi.

Yunanistan en azından ilk Dünya Kupası maçını kazanarak ve gol atarak tarihe geçti. Yunanistan 1994'te ABD'de yapılan kupada hiç gol atamadan elenmişti.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program