Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Honduras umutlu... 

22.06.2010 16:30
İspanya karşısında aldıkları 2-0'lık yenilginin ardından açıklamalarda bulunan Honduras Milli Takımı teknik direktörü Reinaldo Rueda gruptan çıkma şanslarının azaldığını, ancak imkansız olmadığını söyledi.


0(Reuters) Dünya Kupası'na uzun süre sonra ilk kez katılan Honduras'ın, H Grubu'ndan çıkma şansını devam ettirmesi için İspanya maçından en azından 1 puan ile ayrılması gerekiyordu. Fakat Honduras, bu maçı kaybederek gruptan çıkma şansını mucizelere bıraktı.
 
Honduras teknik direktörü Reinaldo Rueda maç sonunda takım olarak iyi mücadele ettiklerini fakat David Villa'nın hesaba katmadıklarını ve yenilgilerinin sebebinin futbolcuların gösterdiği bireysel performans olduğunu söyledi.
 
Rueda yaptığı açıklamada: "Kendimizden seviye olarak çok güçlü bir ekiple oynadık. Sürpriz bir gol ile geriye düştük. David Villa'nın erken golü planımızı bozdu. Oyun planımız bozulduktan sonra bizim için yenilgi kaçınılmaz oldu." dedi.
 
Turnuvanın en zayıf kadrolarından birine sahip olan Honduras, Dünya Kupası'na en son 1982'de katılmıştı. Ülke içerisindeki politik konuları çözmeyi başaran Honduras, bu Dünya Kupası'na katılma hakkını elde etti.
 
Cuma günü Bloemfontein'de İsviçre ile karşılaşacak olan Honduras Milli Takımı teknik direktörü Rueda: "Her maçta olduğu gibi bu maçta oldukça zorlu geçecek. İsviçre güçlü bir kadroya sahip. İlk puanımızı almak için olabildiğince iyi oynamalı ve sahada güçlü kalmalıyız." diye konuştu.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program