Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Kupanın en tehlikeli takımını açıkladı!.. 

22.06.2010 15:03
Şili'li hucüm oyuncusu Mark Gonzalez turnuvanın en tehlikeli ekibinin hangi takım olduğunu açıkladı.


0(Reuters) H Grubu'nda final maçlarının oynanacağı Cuma günü için bir değerlendirme yapan Gonzalez karşılaşacakları İspanya için "Dünya Kupası'nın en tehlikeli takımı" ifadesini kullandı.

Pazartesi günü İsviçre ile oynanan ve 1-0 Şili üstünlüğü ile biten maçta skorun adı olan Gonzalez "İlk iki maç sonundaki durumları elbette hepimizi şaşırttı ama bu karşımızda başka bir İspanya var anlamına gelmez. Bireysel olarak da, takım olarak da çok güçlü ve bizim için bir şeyleri zorlaştırabilecek bir takım" dedi.

İspanya'nın grubun final maçında son 16 vizeasi alabilmesi için Şili'yi mutlak suratle mağlup etmesi gerekiyor. Grupta ilk iki maçta 6 puan toplayarak son 16'ya kalamama tehlikesi ile karşı karşıya kalan Şili'ye ise en az bir beraberlik yetecek.

Gonzalez'e göre İspanya maçı çok farklı olacak: "Bence çok farklı bir mücadele olacak. Çünkü onlar her şeylerini ortaya koymak zorunda, biz de kazanmamak veya kaybetmemek için bunu yapacağız. Onlar çok ofansif olacaklar ve biz de oyun stilimizle bundan yararlanmaya çalışacağız"

Şilili oyuncu için İsviçre maçında gol kaydetmesinin ise farklı bir anlamı var. Güney Afrika doğumlu olan Mark Gonzalez İsviçre maçında "Kardeşlerim, babam, kuzenlerim, ailem hepsi o gün stattaydı ve o gol hayatımın ve kariyerimin en önemli ve mutlu aynıydı" diyerek moralinin yüksek olduğunu ifade ediyor.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program