Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"Onlar 2.tura çıkmak zorunda, biz ise değiliz" 

22.06.2010 14:36
Slovakya kadrosunda yer alan Beşiktaşlı futbolcu Filip Holosko Reuters haber ajansına açıklamalarda bulundu.


0(Reuters) F Grubu'nda kaderlerin çizileceği Perşembe gününü takımın Pretoria'da kamp yaptığı hotelde değerlendiren Holosko, "İtalya büyük bir baskı altında. Onlar 2.tura çıkmak zorunda, biz ise değiliz. Biz bunu yapabilirsek bizim için sadece hoş bir şey olacak" diyerek son maçlarda "baskı ve stres" unsurlarının ön planda olacağını söyledi.

Grupta Slovakya'nın oynadığı iki maçta da oyuna sonradan giren Holosko, İtalya'nın 90 dakikalık mücadelede bir çok şansa girmek için çaba girmek isteyeceğinin farkında olduklarını söylerken "İtalyan stili ile tanışacağız. Eminim takım arkadaşım Marek bize bazı şeyler anlatacak. O İtalya'da futbol hayatına devam ediyor ve onlara karşı nasıl oynamamız gerektiğini çok iyi biliyor" ifadelerini kullandı.

Hamsik ise İtalyan futbolunu "Çok iyi bir defans ve çok iyi bir taktik düşünceleri var. İkinci tur şansımız oldukça zor ama imkansız değil" sözleriyle değerlendirdi.

10 eleme maçında 22 gol atarak Kupa 2010'a gelen Slovakya'nın Johannesburg'ta İtalya karşısında alacağı galibiyete, Yeni Zelanda'danı aynı gün Paraguay'dan puan koparması eklenirse Slovaklar 2.tur biletini cebine atarak büyük bir iş başarmış olacak.

Slovakya'nın Paraguay karşısında 2-0 kaybettiği maçta 90 dakiak içinde kaleyi bulan tek şutunun olması ise takıma ofansif açıdan büyük eleştiriler getiriyor.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program