Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Ölüm tehditleri alıyor! 

20.06.2010 16:55
Nijerya'nın orta saha oyuncusu Sani Kaita ülkesinden çok sayıda e-mail yoluyla ölüm tehditi alıyor.


0(Reuters) Nijerya'nın orta saha oyuncusu Sani Kaita'nın çok sayıda ölüm tehditi aldığı açıklandı. B Grubu'nda takımı Yunanistan karşısında 1-0 önde iken gördüğü kırmızı kartla oyun dışı kalan Kaita Yunanistan'ın Nijerya'yı 2-1 yenmesi ile eleştiri oklarını üzerine çekmişti.

Takım sözcüsü Peterside Idah, "Kaita şimdiye kadar Nijerya'dan binin üstünde e-mail yolu ile tehdit aldı. Bu tehditler çok ciddi boyutta. Nijerya hükümeti ile konuştuk, onları bu konu hakkında bilgilendirdik ayrıca bu durumu FIFA'ya da bildirdik." dedi.

Kaita Nijerya Yunanistan karşısında 1-0 önde iken maçın 33. dakikasında Vassillis Torosidis'e tekme atmış ve hakem tarafından doğrudan kırmızı kartla oyun dışı kalmıştı. Daha sonra 2 gol yiyen Afrika takımı maçı kaybetmiş ve gruptan çıkma şansını ateşe atmıştı.

Idah, "Bu çok ciddi bir olay. Kaita ülke futbolu açısından çok önemli bir oyuncu. Bu tip olaylar onun hayatında büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor. Nijeryalı yetkililer gerekli önlemleri almalı ve onu korumalı. Bu olay onu çok üzdü ama takım arkadaşlarından büyük bir destek gördü." dedi.

Nijerya'nın gruptan çıkması için son maçta Güney Kore'yi yenip, Arjantin-Yunanistan maçının sonucunu beklemesi gerekiyor. Yunanistan maçından sakatlıkları bulunan Taye Taiwo and Elderson Echiejile'nin ise durumlarının iyi olduğu ve Güney Kore karşısında forma giyebilecekleri bildirildi.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program