Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Avustralya Gana'yı tutuyor 

20.06.2010 12:48
D Grubu'nda iki maçta 1 puan toplayarak, son sırada yer alan Avustralya gruptaki son maçlar öncesi ince hesaplar yapıyor.


0(Reuters) Dünya Kupası D Grubu'nda Gana ile 1-1 berabere kalan Avustralya'ya bir üst tura çıkması için son maçta Sırbistan karşısında galibiyet alması yetmiyor. Gana'nın da Almanya'yı yenmesi gerekiyor.

Grupta Avustralya'nın ilk iki maçta en iyi oyuncularının kırmızı kartla oyun dışı kalması ve aldığı sonuçlar şansını iyice azalttı.

Son maçta Sırbistan'ı yenmesi gereken Avustralya'ya bu da yetmiyor. Almanya'nın da Gana karşısında kaybetmesi gerekiyor. Avustralya'nın teknik direktörü Pim Verbeek, "Gittiğimiz yere kadar gideceğiz. Bu maçı kazanacağız başka alternatifimiz yok. Eğer Almanya Gana'yı yenerse, Sırbistan'ı en az 4 farklı yenmemiz gerekiyor." dedi.

Gana maçında Harry Kewell 24. dakikada takımını 10 kişi bırakırken, ilk maçta da Almanya karşısında Tim Cahill takımını 10 kişi bıraktı. Avustralya'nın golcüsü Cahill Sırbistan maçında sahada olacak ve kendisine çok iş düşecek. Avustralya iki maçta sadece bir gol atabildi.

Verbeek, "70 dakika 10 kişi oynadık, buna rağmen 2 veya 3 net pozisyon bulduk. Eğer bir maçı 11'e 11 oynayabilirsek daha fazla şans yakalayacağımızı biliyorum. Sırbistan'ı yenip, Gana'nın da Almanya'yı yenmesini bekleyeceğiz. Eğer Almanya Gana'yı yenerse daha çok gole ihtiyacımız olacak, ilginç bir Çarşamba olacak." ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program