Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Daha cesur bir Sırbistan 

19.06.2010 14:16
Bağımsızlığını kazandıktan sonra katıldığı ilk büyük turnuvada Almanya gibi üst düzey bir ekibi 1-0 yenmeyi başaran Sırbistan, gruptan çıkmak için önemli bir avantaj elde etti.


0(Reuters) Bağımsızlığını kazandıktan sonra katıldığı ilk büyük turnuvada Almanya gibi üst düzey bir ekibi 1-0 yenmeyi başaran Sırbistan, gruptan çıkmak için önemli bir avantaj elde etti.
 
Grupta kalan tek maçında çarşamba günü Nelspuit'te Avusturalya ile karşılaşacak olan Sırbistan'da hedef Almanya maçında olduğu gibi sahadan 3 puan ile ayrılmak. İlk maçında Almanya'ya 4-0'lık skor ile boyun eğen Avusturalya ise gruptaki ikinci maçında cumartesi günü Gana ile Rustenburg'da karşılaşacak.
 
Port Elizabeth Stadı'nda Almanya'ya karşı kurtardığı penaltı ile maçın adamı olan Vladimir Stojkovic, "Maçı kazandığımız için çok mutluyuz, ama her şeye rağmen ayaklarımızın yere basması lazım çünkü çok yakında yine zorlu bir mücadelenin içine gireceğiz" dedi.
 
Sırbistan Teknik Direktörü Radomir Antic kazanan takım üzerinde az da olsa oynayacak. Antic'in sahaya Almanlar karşısına çıkardığı kadrodan daha cesur bir kadro ile çıkması bekleniyor.
 
Almanya maçında tek forvet olarak oynanan Nikola Zigic'in yanına Danko Lazovic'in ya da Marko Pantelic'in forma giymesi bekleniyor. Ayrıca sarı kart cezalısı olan Aleksandar Lukovic'in yerine defansın göbeğinde Neven Subotic'in sahaya çıkması bekleniyor.
 
Sırbistan defansının en önemli oyuncusu olan Nemanja Vidic, hatası sebebiyle Almanya'nın kazandığı penaltıyı kurtaran Stojkovic'i maçın adamı olduğu için kutladığın söyledi.
 
"Penaltıyı kurtardığında çok rahatladım, çünkü oldukça berbat bir hataydı. Soyunma odasında hepimiz Stojkovic'e sarıldık. Penaltıyı kurtararak çok büyük bir iş başardı. Sanırım ona karşı bir şükran borçluyum."Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program