Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Cezayirli oyuncuları motive eden film 

18.06.2010 15:59
İngiltere maçına hazırlanan Cezayir'de motivasyon tarihlerinde çok önemli bir yer eden Cezayir Savaşı adlı film ile sağlanıyor.


0(Reuters) Kupanın güçlü ekiplerinden İngiltere ile Cuma günü karşılaşacak olan Cezayir, bu maça ülkelerinin Fransa'ya karşı yaptıkları bağımsızlık savaşını konu eden "Battle of Algiers (Cezayir Savaşı)" filmini izleyerek hazırlanıyor.
 
26 yaşındaki Cezayirli orta saha oyuncusu Hassan Yeba "Bu filmi daha önce izlememiştim. Oldukça dokunaklı bir film, bu film sayesinde birbirimize daha çok kenetlendiğimizi ve birbirimize daha çok ihtiyacımız olduğunu hissediyoruz." dedi.
 
C Grubu'ndaki ilk maçını Slovenya'ya 1-0'lık skor ile kaybeden Cezayir'in oyuncusu Yebda ise bu maçtaki kararlılığı daha önce Sudan'da Mısır'a karşı oynadıkları ve galip geldikleri Afrika Elemeleri'nde taşıdıklarını belirtti; "Sudan'da Mısır'ı yenmemiz gerekiyordu. Eğer o maçı kazanamasaydık elenecektik. Aynı durum yarın için de geçerli. Kazanmak zorundayız ve sahaya kazanmak için çıkacağız."
 
Ayrıca İngiltere'ye karşı katı bir savunma anlayışı ile çıkıp çıkmayacakları hakkındaki bir soruya cevap veren Cezayir teknik direktörü Rabah Saadone: "Kuzey Kore'nin Brezilya'ya ya da İsviçre'nin İspanya'yı karşı oynadığı gibi oynayacağımızı düşünmüyorum. Farklı bir oyun anlayışı ile oynayacağız. Çünkü biz farklı bir takımız. Farklı oyun karakterlerine sahip oyunculardan kurulu bir takım geliştirdik." ifadelerini kullandı.
 
Cezayir, Fransa'dan bağımsızlığını 1962 yılında kazandı. Bu savaşta binlerce Cezayirli hayatını kaybetti. Bu sebeple iki ülke arasındaki ilişkiler hala sorunlu.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program