Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Nijerya'nın içinde var bir Arjantin 

18.06.2010 13:25
Turnuvada iki maç sonunda puanla tanışamayan Nijerya turnuvanın favorilerinden Arjantin'den yardım istiyor.


0(Reuters) Perşembe günü Bloemfontein'de Free State Stadyumu'nda Yunanistan'a 2-1 kaybeden  Nijerya, 6 puanla Arjantin'in önderlik ettiği grupta son maçlar öncesi 3'er puanlı Güney Kore ve Yunanistan'ın gerisinde son sırada yer alıyor.

Süper Kartallar lakaplı Nijerya 22 Haziran'da Güney Kore ile oynayacakları maçta galip gelerek, Arjantin'in aynı gün karşılaşacağı Yunanistan'ı mağlup etmesini bekleyecek ve G.Afrika cephesi Arjantin'e inanıyor.

Takımın teknik patronu Lars Lagerback yaptığı değerlendirmede "Pozitif olan şey halen daha şansımız devam ediyor. Evet Arjantin'in yardım eline de ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Afrika kıtasının turnuvada büyük umutu olan Nijerya aldığı iki yenilgiye karşın 2.tur şansını devam ettirdiği için şanslı olarak nitelendiriliyor.

Güney Kore karşısında son şansını deneyecek Nijerya cephesinde tek sıkıntı ise Güney Kore'yi Perşembe günü 4-1 ile geçerek 2.tur biletini cebine alan Arjantin'in Yunanistan ile oynayacağı maçta önemli futbolcularını dinlendirmek isteyecek olması.

Yunanistan çalıştırıcısı Otto Rehagel ise bu şekilde düşünmüyor "Çok klas bir dünya takımı ile oynayacağız. Bizden iyi olarak gözükebilirler ama neler olacak hep birlikte göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Nijerya'nın Güney Kore karşısında hedefi ise gol yemeden kazanmak ve averajını düzeltmek olacak Grupta Nijerya şu an averaj olarak Güney Kore ve Yunanistan'tan -1 geride bulunuyor.

Nijerya'nın tecrübeli golcüsü Nwankwo Kanu gruptaki son durum ve şanslarıyla ilgili olarak "Aslında puan durumuna baktığımızda ortada çok da kötü bir durum yok, sadece bir galibiyete ihtiyacımız var" değerlendirmesinde bulundu.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program