Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Küsmek yok! Küsmek yok! 

17.06.2010 17:14
Turnuvanın biletlerinin yüzde 75'i Güney Afrikalıların elinde. Ev sahibi ülke turnuvaya erken veda ederse, taraftarları da küser mi dersiniz?


0(Reuters) Güney Afrikalı taraftarlar 2010 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan takımlarının ilk turda elenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmasına karşın turnuvaya olan desteklerini devam ettirecekler.

Organizatörlere göre dün geceki maçta Pretoria'da Uruguay'a 3-0 yenilen ve 2.tur şansını oldukça zora sokan Güney Afrika turnuvadan elense dahil Afrikalı taraftarlar ülkelerinde oynanan futbolu ve turnuvayı heyecanla takip etmeye devam edecek.

Organizasyon komitesinden Rich Mkhondo 1930'dan beri ilk kez bir ev sahibi ülkenin 2.tura yükselememe tehlikesiyle karşı karşıya kalmasından sonra tahminlerini şu şekilde sıralıyor "Umuyoruz ki turnuvadaki ev sahipliğinde bir şey değişmeyecek ve Güney Afrikalı taraftarlar diğer 6 Afrika ülkesine olan yoğun desteklerini devam ettirecek"

FIFA da Güney Afrikalı taraftarların takımlarının olası vedasına karşın turnuva tutkularını kaybetmeyeceğini tahmin ediyor. FIFA basın sözcüsü Nicolas Maingot "Gruğp maçları henüz bitmedi. Güney Afrikalıların bu turnuvada iştahının biteceğini düşünmüyoruz" dedi.

2010 Dünya Kupası'nda turnuvada satılan biletlerin yüzde 75'inin Güney Afrika bölgesi sakinleri tarafından alındığı daha önce açıklanmıştı.Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program