Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Hitzfeld'e bir bela!.. 

17.06.2010 16:53
Son Avrupa Şampiyonu İspanya'yı 1-0 mağlup ederek 2010 Dünya Kupası'nın büyük sürprizlerinden birine imza eden İsviçre'de teknik direktör Ottmar Hitzfeld'in başında tatlı bir bela var.


0(Reuters) Takımın kaptanı ve aynı zamanda forveti Alexander Frei'nin Pazartesi günü oynanacak Şili maçı öncesi hazır duruma gelecek olması Ottmar Hitzfeld'in ilk 11 kurgusunu yeniden yapmasına sebep olacak.

İspanya maçı öncesi Hitzfeld Eren Derdiyok'u ileride tek forvet görevi yapan Blaise Nkufo'ya destek veren hucüm oyuncusu olarak ilk 11'de görevlendirmişti. Uzun boyu, yaratıcı yapısı ve gücüyle Eren Derdiyok İsviçre'de İspanya karşısında Fernandes'in kazandığı golde büyük işler yapmıştı.

Ottmar Hitzfeld konuyla ilgili olarak "Alex Frei'in sakatlığı olduğunda tercihimi hemen Eren Derdiyok'tan yana kullanmıştım. Orada güçlü bir forvet olması gerektiğini biliyorduk" dedi.

Frei ve Nkufo ikilisi İsviçre'de elemelerde hucüm hattının ana elemanları olurken ikili birlikte toplamda beş gol kaydetmişti. İsviçre Milli Takımı adına 75 maçta 40 gol kaydeden Frei elemelerde son maçlarda ise orta sahada görev yapmaya başlamıştı.

İspanya Milli Takımı karşısında ise Eren Derdiyok otoritelerden tam not alacak bir performans gösterirken İspanyolların geri dörtlüsünün sert futboluna karşı koymayı başarmış ve diri mücadelesiyle dikkatleri çekmişti.

Ottmar Hitzfeld'in taktik planında defans ve orta sahanın ortası arasında yer alan "kırmızı bölgede" ise takımın 2.kaptanı Gökhan İnler kendine verilen görevi yerine getirmek için çaba göstermişti.

H Grubu'nda 3 puanı bulunan İsviçre grupta ikinci maçında Şili ile oynayacak ve 2.turda Brezilya ile eşleşmemek için grup liderliğini hedefleyecek.

Kariyerinde 7 Bundesliga şampiyonluğu, iki de Şampiyonlar Ligi Kupası bulunan deneyimli teknik adam Ottmar Hitzfeld kupada yaptıkları iyi başlangıç için ise "Çok ama çok mutluyum. Böyle bir başlangıç için ayrıca onurluyum. Şili maçında da tam olarak böyle bir performans göstermleliyiz" ifadelerini kullandı.

Hitzfeld'e göre Şili İspanya'ya oranla oynaması daha zor bir takım görünümünde.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program