Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"Hakemler beni korumalı!" 

16.06.2010 11:47
Cristiano Ronaldo, Fildişi Sahili ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından hakemlere yüklendi.


0(Sporx.com dış haberler) Dünya Kupası'nda Portekiz Milli Takım forması giyen Cristiano Ronaldo, Fildişi Sahili ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından hakemlerin kendisini koruması gerektiğini ifade etti.

The Sun'a açıklamalarda bulunan Ronaldo, "Rakipler oyun içerisinde beni hedef alıyor. Hakemler yetenekli futbolcuları saha içerisinde biraz daha kollamalı. Fildişi Sahili maçının ilk yarısında bir oyuncu tarafından faulle düşürüldüm; ancak hakem bana da sarı kart gösterdi. Bunu anlamıyorum. Kurallar hiç adil değil" diyerek müsabaka hakemine tepkisini dile getirdi.

Kendisinin karşılaşma içerisinde zor anlar yaşadığını, hakemlerin bu durumu es geçtiğini belirten Portekizli yıldız, hakemin yanlış kararlar verdiğini belirtti.

Portekiz teknik direktörü Carlos Querioz da oyuncusu Ronaldo'yu desteklerken yıldız futbolcuyu saha içerisinde yapılan faullerin hakem tarafından verilmediğinden şikayet etti.

Querioz, "Onlar bir daha yetenekli futbolcuları korumaz. Fildişi Sahili oyuncuların yaptıklarını görmezden geldiler. Ronaldo da gördüğü sarı kartta kötü bir kararın kurbanı oldu" dedi.

Fildişi Sahili - Portekiz maçının 21. dakikasında rakip ceza alanı dışında Guy Demel tarafından düşürülen Ronaldo, faul beklemesine rağmen hakem 'devam' dedi. İki oyuncu arasındaki kısa süreli tartışma sonrasında ise Jorge Larrionda iki futbolcuya da sarı kart gösterdi.Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%11.8
%5.9
%82.4

Pr0z3x (17.06.2010 20:56)

cvp: Kinittifak
Bu adam tr'ye geLse bilicaların servetlerin arasında ne yapar bilmem xD...
Kinittifak (17.06.2010 19:55)

Bugun Tekrar Gördük Messi'nin İnsan Olmadıgını :D Kimse Messiyi Başka Futbolcuyla Kıyaslamasın artık adam Ne CR vs kıyaslanamaz ...
sylar_gsk (17.06.2010 17:11)

cvp: ramos_esk
tabi bizim başkan yıldızlar korunsun dediğinde demediğini bırakmayan adam şimdi aynını diyor iki yüzlülüğün bu kadarınada pes...
 Saat
 Kanal
 Program