Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
"En kötü takıma bile kaybedebiliriz" 

16.06.2010 10:50
Yunan defans oyuncusu Vassilis Torosidis elemelerdeki performanslarına dönememeleri halinde şanslarının olmadığını açıkladı.


0(Reuters) Yunan defans oyuncusu Vassilis Torosidis, "Yunanistan elemelerdeki formunu yeniden yakalayamadıkça dünyadaki en kötü takıma bile kaybedebilir, Perşembe günü Nijerya karşısındaki maçı kazanmalıyız" dedi.

2004 Avrupa Şampiyonu, Güney Afrika’da sadece katıldıkları iki Dünya Kupası’ndaki ilk galibiyetlerini değil ayrıca da ilk gollerini arıyor.

Yunanistan, B Grubu’ndaki ilk maçında Güney Kore’ye 2-0 kaybetti. Nijerya, Arjantin ve Bulgaristan’a kaybettikleri, 10 gol yiyip, hiç gol kaydedemedikleri 1994’teki mücadeleleri fiyasko ile sona ermişti.  

Torosidis Salı günü ‘’Bizim için en önemli şey elemelerde oynadığımız şekilde burada oynayabilmemiz’’ dedi."

‘’Eğer o şekilde oynamazsak, eğer maçta rakibe karşılık veremezsek, Nijerya veya dünyanın en kötü takımıyla oynuyor olmamız farketmez. Başka şansımız yok.’’

Yunanistan buraya eleme gruplarında İsviçre’nin arkasında ikinci olup, playofflarda Ukrayna’yı yenerek geldi.

Alınan Güney Kore yenilgisini bir eleştiri kasırgası takip etti. Hatta bir gazete takıma, ülkeyi daha fazla utandırmadan geri dönmesi konusunda çağrıda bulundu. Diğerleri de daha az bir defansif anlayış çağrısında bulundu.

Güçlü Yunan savunmacı  Sotiris Kyrgiakos açılıştaki eksikliğinin ardından Nijerya maçı için hazır olduğunu belirtti.

Salı günü ‘’Dürüst olmak gerekirse, bunun hakkında şüphe yok ki her oyuncu oynamak ister. Beni en çok üzen şey oynayamamış olmam değil, takımın kazanamamış olması’’ dedi. 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program