Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Forlan korkusu! 

"Forlan'ı boş bırakmayacağız"

16.06.2010 10:44
Güney Afrika teknik direktörü Carlos Alberto Parreira Uruguay ile yapacakları maç öncesi Diego Forlan hakkında açıklamalar yaptı.


0(Reuters) Teknik direktör Carlos Alberto Parreira, Çarşamba günkü A Grubu maçı öncesinde Uruguay’ı yenmek ve ilerleyen turdaki şanslarını güçlendirmek için Güney Afrika’nın tüm riskleri alması gerektiğini belirtti. 

Salı günü oyuncularını  "Bunun için kararlı ve gayretli olmalıyız. Geride durup diğer takımların hatalarını beklemeyeceğiz. Riskler almalıyız, aksi takdirde hiçbir yere gidemeyiz.’’ şeklinde uyardı.

"Eğer üç beraberlik alırsak, turnuva dışında kalacağız. Bir sonraki tur açısından daha iyi bir şans için risk almayı tercih ederim.’’

Pretoria’da maç öncesi toplantısında  Parreira "Kazanmamız gerekiyor, son maça kazanmak mecburiyetiyle gitmek istemiyoruz’’ dedi.

VUVUZELA İSTEĞİ!

Antrenör Meksika karşısındaki Dünya Kupası açılış maçında, sahada bir, belki iki değişiklik yapabilirdim dedi.

"Ama şimdi takımı değiştirme zamanı değil. Bazı taktiksel değişiklikler yapacağız.’’

"Meksika maçından farklı bir yaklaşımda olacağız, çünkü Uruguay’dan farklı olarak onlar turnuvanın en cesur takımı ve onlarla berabere kaldık.’’
 
Parreira, Uruguay’ın en önemli forveti hakkında "Diego Forlan boş bırakamayacağımız bir oyuncu," dedi. "Onun için bir planımız var. Ben Brezilya’nın başındayken, ona karşı oynadığımız her zaman, o gol attı.’’

Güne Afrika kaptanı Aaron Mokoena da benzer şeyleri söylerken, Çarşamba günü Pretoria’da taraftarlarından daha gürültülü bir destek beklediğini söyledi.

Oyuncunun "Vuvuzelaları duymak istiyoruz," demesi bu tartılmalı plastik trompetlerin Güney Afrika’nın Dünya Kupası’ndaki maçları boyunca çalınacağını kanıtlar nitelikteydi.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program