Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
ABD'li kaleciden ilginç bir arzu 

16.06.2010 10:34
Amerikalı kaleci Marcus Hahnemann, Robert Green'in yediği gole içten içe üzülmüş.


0(Reuters) Amerikalı kaleci Marcus Hahnemann, İngiltere kalecisi Robert Green'in ABD maçında yaptığı büyük hata gibi, maçın sonucuna etki eden hataları telafi edebilmeleri için kaleciler olarak kısa süreli hafızalara ve kuvvetli kişiliklere sahip olmaları gerektiğini söyledi.

Hahnemann, İngiltere kalecisi Green'in, Clint Dempsey'in şutunda topu elinden kaçırarak ağlarda gördüğü  ve büyük duygu karmaşası yaşadığı bu maçı kenardan izlemişti.

"İlk başta büyük bir sevinç yaşadık. Clint yedek kulübesine doğru koştu ama ben geri gidip yerime oturdum ve içimden keşke o top köşeden girip gol olsaydı diye geçirdim." diye konuştu.

"Biliyorum ki Robert Green çok iyi bir kaleci ve iyi bir insan. İngiltere'de uzun süre oynadığım için şimdi onun başına neler geleceğini tahmin edebiliyorum."  diye devam eden Hahnemann, "Fakat Robert'in sağlam bir karakteri var ve daha iyi olacağına eminim" ifadelerini kullandı.

Green'in hatasının turnuvadaki birçok kaleci hatasından yalnızca birisi olduğunu belirten Wolverhampton kalecisi Hahnemann, "Normalde karşı takımdan hiç kimseye başarı dileklerinde bulunmazsınız, fakat ben her zaman rakip kaleciye şans dilerim. Olanları çabuk unutup oyunun devamına konsantre olabilmemin ve az hata yapmamın nedeni de bu. İyi veya kötü, geçmişte olan geçmişte kalır. Eğer güçlü bir karakteriniz yoksa devam etmeniz zorlaşır. Green'in ikinci yarıda Altidore'un şutunu çıkarmasının nedeni de güçlü karakteridir." dedi.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program