Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Bizde de Vuvuzela var! Uyumayın! Sıra bizde(!) 

16.06.2010 00:02
Sporx yazarlarından Esat DERGİ son yazısında birden çok konuyu zaman zaman ironili, zaman zaman düşündüren bir dille ele alıyor.


0(Sporx.com Yazarlar) "Mesut Özil'in sol bacağı= Lionel Messi'nin sol bacağı"

2010 Dünya Kupası heyecanı son sürat devam ederken yerküre üzerinde milyonların sıkıntısı Güney Afrika'nın kendine ait çalgısı Vuvuzela. Kupa maçlarının önüne geçen Vuvuzela sesi için ilginç çözümler de bulunmuyor değil.

Sporx yazarlarından Esat DERGİ son yazısından birbirinden farklı konulara değiniyor. Yazar Fenerbahçe'nin Miroslav Stoch transferini analiz ederken, kupada kullanılan topun futbola etkisini, Vuvuzela'nın Türkiye'de de olduğunu ironili bir dille kaleme alıyor. Öte yandan yazar kupanın bencilliklerini ve Beşiktaş'ın Ricardo Quaresma transferiyle birlikte Mesut Özil'den de bahsediyor. Yazara göre Mesut'un sol bacağı Lionel Messi ile eşdeğerde.

"Bu arada vuvuzela'nın patlayacağı ne zaman ortaya çıkmıştı biliyor musunuz? Sepp Blatter elinde FIFA mektubu ve Güney Afrika'nın turnuvayı düzenleyeceğini duyurduğu 15 Mayıs 2004'te! Blatter zarfı çıkardı, "G.Afrika" dedi, G.Afrika komitesi ilk sırada, koca bir yönetici elinde vuvuzela Blatter'a doğru tutarak çalıyordu. O anı çoğu kişi atladı ama unutmam ben, yandık demiştim içimden. Düşünün bizim başkanımız Mahmut Özgener EURO 2016'yı alıyoruz, Platini'ye zurna çalıyor."

KÖŞE YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINYorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program