Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Kadere bak!.. 

14.06.2010 22:42
2010 Dünya Kupası'na yediği hatalı goller ile damga vuran iki kaleci Chaouchi ve Green bu kez karşı karşıya gelecek.


0(Sporx.com ve Reuters) 2010 Dünya Kupası'nda Slovenya'nın Cezayir ile oynadığı maçta yediği hatalı golle büyük eleştiri toplayan kaleci Faouzi Chaouchi'ye teknik direktör Rabah Saadane ve Cezayir Futbol Federasyonu Başkanı Mohamed Raouraou sahip çıktı.

Futbolda bu tür hataların olabileceğini dile getiren Saadane, "Chaouchi'yi yediği tek bir hatalı golle yargılayamayız. Bizim burada olmamızda onun büyük bir payı var. Şu ana kadar bize bir çok maç kazandırdı ve bundan sonra da kazandıracaktır. Onunla ilgili en ufak bir şüphe bile yok. Bizim kalecimiz oldukça iyi ve genç, ona olan güvenimiz sonuna kadar sürecek" dedi.

Cezayir Futbol Federasyonu Başkanı Mohamed Raouraoua'ya kaleci Chaouchi'ye destek verenler arasında yer aldı. Chaouchi'nin Slovenya karşısında oldukça başarılı kurtarışlar yaptığını ancak sadece bir pozisyonda gafil avlandığını dile getiren Raouraoua, "Yeni Dünya Kupası topu adeta uçuyor. Golde tabii ki de Chaouchi'nin hatası var ancak bence futbol topunun durumu yeniden gözden geçirilmeli" ifadelerini kullandı.

Faouzi Chaouchi'ye destek açıklamalarından sonra oynayacakları İngiltere maçına da değinen Rabah Saadane, "İngiltere maçın bizim için çok ama çok zor bir maç olacak. Bunun bilincindeyiz. Ancak turnuvaya devam etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Kaybedeceğimiz pek bir şey yok, o yüzden baskı altında olan biz değil İngiltere olacak." şeklinde konuştu.

Basın toplantısında bir İngiliz gazetecinin "İki hatalı gol yiyen kalecinin takımları Cezayir ve İngiltere karşı karşıya gelecek. Fabio Capello da tıpkı sizin durumunuzda şu anda. Kaleciler, bu maçta da yaptıkları hatalar ile yine ön plana çıkacak mı?" sorusuna Rabah Saadane güler şu şekilde cevap verdi; "Robert Green'in ABD maçında yediği gol büyük bir talihsizlikti. Ancak İngiltere'nin ciddi bir kaleci sorunu var. Capello çok iyi oyunculara sahip olabilir ama bazı mevkiilerde özellikle kaleci mevkiinde sıkıntıları var. Bu durumun Capello için sıkıntı olacağını düşünüyorum" dedi.


Haber Galerisi


Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%0.0
%0.0
%100.0

onurplt (15.06.2010 10:20)

green yedek olabilir david james oynar büyük ihtimal...
 Saat
 Kanal
 Program