Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Vuvuzela değil şarkı! 

14.06.2010 22:00
Danimarka kalecisi Thomas Sorensen, taraftarların vuvuzela çalmak yerine şarkı söylemesini tercih ettiğini söyledi.


0(Reuters) Güney Afrika'da düzenlenen 2010 Dünya Kupası'nı izleyenlerden sonra turnuvanın baş aktörleri futbolcular da 'vuvuzela' tepkisini yavaş yavaş ortaya koymaya başladı.

Vuvuzela'ya tepki gösteren isimlere bugün bir yenisi daha eklendi. O isim Danimarka kalecisi Thomas Sorensen...

Danimarka'nın Hollanda'ya 2-0 kaybettiği maçta Danimarka'nın kalesini koruyan Thomas Sorensen, vuvuzela yüzünden saha içerisinde arkadaşlarıyla iletişim kurmakta zorlandığını söyledi.

Bir kaleci için, önünde oynayayan savunma oyuncularıyla konuşmanın ve gerektiği zaman takımı ateşlemenin oldukça önemli olduğunu dile getiren Sorensen, "Vuvezala simgesel bir çalgı olabilir ancak futbolcular için onlarca plastiğin bir anda çalması özellikle saha içerisinde pek de hoş bir ses rengi yaratmıyor. Saha içerisinde hızlı bir iletişim kurmak zorundasınız ancak bu vuvuzelanın sesi yüzünden mümkün olmuyor. Göz teması ve bazı işaretler ile diğer takım arkadaşlarınız ile iletişim kurmak oldukça zor." dedi.

İngiltere Premier League'de Stoke City forması giyen ve Afrika'daki gibi olmasa da Ada'da tribünleri dolduran taraftarların çıkardıkları seslere alışık olduğunun altını çizen Sorensen, "İngiltere'de de sessiz sedasız maçlar oynanmıyor. Oradaki taraftarlar da sesini çıkarıyor, bağırıyor, şarkılar söylüyor. Ancak bunlar Ada'da oynayan futbolcuları rahatsız etmiyor. Çünkü bu ses sürekli duyduğumuz ve alışık olduğumuz bir ses. Vuvuzela Güney Afrika'daki geleneğin bir parçası olabilir ancak benin tercihim Ada'da söylenen şarkılar" şeklinde konuştu. Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program