Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
İşte zaferin mimarı! 

14.06.2010 21:19
Kamerun karşısında galibiyete uzanan Japonya'da Honda'nın başarılı performansı göz kamaştırdı.


0(Reuters) 2010 Dünya Kupası'na Kamerun galibiyetiyle başlayan Japonya'da Keisuke Honda 39. dakikada attığın golle takımının kazandığı zaferde önemli bir pay sahibi oldu.

Kamerun'da ise turnuvanın en pahalı yıldızlarından biri olan Interli Sameul Eto'o'nun vasat performansı hayal kırıklığı yarattı.

Kamerun maçından önce 24 yaşını kutlayan Honda maçtan sonra gazetecilere verdiği demeçte, "Japonya son zamanlarda başarılı sonuçlar alamıyordu ve bu açıdan Kamerun maçı bizim için oldukça önemliydi. Gerek futbolcular olarak gerekse teknik heyet olarak bu maça çok iyi hazırlandık ve dürüst olmak gerekirse Kamerun karşısında farklı bir ruh haliyle oynadık. Hırsımız ve kazanma azmimiz bize başarılı bir oyunu ve bunun doğal sonucu olarak da galibiyeti getirdi." dedi.

Son dönemde Japonya'nın aldığı kötü sonuçların başsorumlusu olarak gösterilen Takeshi Okada da Kamerun karşısında alınan galibiyetten sonra rahat bir nefes aldı.

Geçen ay Güney Kore karşısında alınan mağlubiyetten sonra Japonya Futbol Federasyonu'na istifasını sunan ancak istifası kabul edilmeyen Okada, "Kamerun karşısında başarılı bir oyun sistemi ile mücadele ettik. Futbolcularımız oldukça hırslıydı ve hakettimiz bir galibiyet aldık. Ancak şimdi önümüzde zorlu bir Hollanda maçı var. Kamerun karşısında aldığımız galibiyetin değer kazanması için Hollanda karşısından da iyi bir sonuçla ayrılmalıyız" ifadelerini kullandı.

Japonya karşısında beklenmedik bir mağlubiyet alan Kamerun'da ise teknik direktör Le Guen, Dünya Kupası'nda umutlarını kaybetmediklerini söyledi.

Dünya Kupası maceralarının devam etmesi için Danimarka karşısında kesinlikle kazanmak zorunda olduklarını dile getiren Lu Guen, "Japonya karşısında beklenmedik bir sonuç aldık ve şimdi tüm konsantrasyonumuzu Danimarka maçına vermek zorundayız. Oyuncu tercihlerimin hesabını kimseye vermek zorunda değilim. Danimarka karşısında oyun kurgumuz gereği Joel Matip'in oynaması gerekiyordu, Alexandre Song kulübede bekledi. Ancak rakibe göre bir takım hamleler yapmak zorundayım. Danimarka maçında belki de Song oynayacak." şeklinde konuştu.Haber Galerisi

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi olmak için tıklayın.
 Saat
 Kanal
 Program