Sporx Ana Sayfa Ana sayfa
Haberler
Bu kez de Chaouchi yaktı! 

13.06.2010 16:22
2010 Dünya Kupası C Grubu'nda Slovenya, Cezayir'i 1-0 mağlup ederek önemli bir avantaj yakaladı.


0(Sporx.com) BÜYÜK HATA! 2010 Dünya Kupası (C) Grubu ikinci maçında Slovenya ile Cezayir Peter Mokaba Stadı'nda karşı karşıya geldi.

Tam bir taktik savaşı şeklinde geçen mücadele gülen taraf 1-0'lık skorla Slovenya oldu. Slovenya'ya galibiyeti getiren gol, karşılaşmanın 79. dakikasında Koren'den geldi. Koren'nin attığı golde Cezayir kalecisi Chaouchi'nin yaptığı büyük hata maça damga vurdu.

(C) Grubu'nda İngiltere ile ABD arasında oynanan maçta da İngiltere kalecisi Robert Green'in yaptığı büyük hata Dünya Kupası'na damga vurmuştu. Cezayir'de oyuna sonradan giren Ghezzal karşılaşmanın 73. dakikasında kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Slovenya gruptaki ikinci maçını 18 Haziran'da ABD ile, Cezayir ise İngiltere ile oynayacak.

Karşılaşmaya etkili başlayan Slovenya özellikle kanat organizasyonlarına ağırlık verdi. Kenar organizsyonları ve duran toplar ile rakip kalede zaman zaman tehlikeli akınlar geliştiren Slovenya'da golcü Novakovic'in son vuruşlardaki isabetsiz yüzdesi tabeladaki skorun değişmememesindeki en büyük etken oldu.

Orta saha mücadelesinin hakim olduğu kritik maçta teknik bir futboldan çok fiziksel mücadeleye sahne olan bir oyun anlayışı hakim oldu.

Öncelikle gol yememeyi düşünen iki takımın ilk yarı sonlarında geliştirdiği kontraataklar beklenen gol girişimleri ile sonuçlanmaması Peter Mokaba Stadı'nı dolduran taraftarları hayal kırıklığına uğrattı. İlk yarı boyunca Slovenya'nın, Cezayir'e oranla daha istekli, üretken ve organize olması skor avantajını değil pozitif futbolu beraberinde getirdi.,

İlk yarıda Cezayir kalesinde zaman zaman etkili akınlar geliştiren Slovenya, ikinci yarıda rakip yarı alanda pozisyon bulmakta oldukça zorlandı. Slovenya'nın atak organizasyonları iyi kapatan ve kalabalık bir orta saha anlayışı ile ikinci yarıda mücadele eden Cezayir, ilk yarıya oranla ikinci 45 dakikada daha diri bir futbol sergiledi.Özellikle Slovenya savunması arasına atılan derinlemesine toplarla Ziani ve Yebda ikilisini buluşturma planlarını yapan Cezayir, akıllı futboluna rağmen bu planından başarılı olamadı. Tam bir taktik savaşı şeklinde geçen ve 'kazanmaktan çok kaybetmemeye odaklı' oynanan kritik maçta Slovenya 79. dakikada Koren'in yaklaşık 25 metreden attığı golle 1-0 öne geçti.

Koren'in attığı golde Cezayir kalecisi Chaouchi'nin yaptığı büyük maça damga vurdu. Kalan dakikalarda Cezayir'in beraberliği yakalama çabaları sonuç vermedi ve Slovenya, Cezayir kalecisi Chaouchi'nin de büyük yardımı (!) ile karşılaşmdan 1-0 galibiyetle ayrıldı.
Haber Galerisi

Yorumlar
Haber hakkındaki yorumlar
%0.0
%0.0
%100.0

montana83 (13.06.2010 17:14)

bu top kaleciler için çok tehlikeli turnuva boyunca daha ne hatalı goller görecez bu arada bizim milli takım olsaydı şu slevonyaya cezayire fark atard...
 Saat
 Kanal
 Program